Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
25 lipca 2014

Pałac w Łagowie po remoncie

W Łagowie pod Zgorzelcem po wielu latach oddano po remoncie zabytkowy Pałac. W uroczystości otwarcia obiektu na zaproszenie gospodarzy wzięła udział Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska oraz zaproszeni goście, między innymi: Senator RP Jan Michalski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Starosta Zgorzelecki Artur Biliński, Burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz, a także Wójt Gminy Zgorzelec Kazimierz Janik.

Wicewojewoda pogratulowała właścicielom Pałacu Łagów trafionej inwestycji. Zdaniem Ewy Mańkowskiej w pałacu doskonale widać połączenie biznesu z pasją i spełnianiem marzeń, które przyniosło efekt w postaci tak wspaniałego obiektu.

Dwór w Łagowie został wybudowany z polecenia Michała Endera von Sercha w 1581 r. Mieścił wówczas bibliotekę i zbrojownię a komfortowe umeblowanie oraz bliskość miasta Zgorzelca przyczyniły się do odwiedzin pałacu przez arystokratów, władców i sławne osobistości tamtych czasów. Karol Ender von Sercha przyjaźnił się ze znanym mistykiem zgorzeleckim Jakubem Böhme (1575-1624). W bliskim sąsiedztwie pałacu rozlega się okazały park ze starymi 250 - letnimi dębami. Pałac w Łagowie znajduje się po środku dziedzińca folwarcznego, który zamknięty jest z trzech stron budynkami gospodarczymi i budynkiem czeladnym.

Remont Pałacu w Łagowie kosztował prawie 6 milionów złotych. Ponad 2 miliony zł pochodziło ze środków Unii Europejskiej. Teraz w zabytkowych wnętrzach pałacu mieści się hotel. Oprócz remontu wnętrza i elewacji pałacu, inwestycja objęła również zagospodarowanie terenu, łącznie z modernizacją budynku gospodarczego, montażem fontanny, wiaty, pawilonu oraz placu zabaw dla dzieci. Dzięki wykonanym pracom na terenie obiektu, Ługów ma szansę stać się miejscem odwiedzin osób, które chcą wypocząć w historycznych wnętrzach i blisko natury, a Dolny Śląsk zyskał kolejny pięknie odnowiony zabytek.

  •  - fot. DUW
    fot. DUW
  •  - fot. DUW
    fot. DUW
  •  - fot. DUW
    fot. DUW
  •  - fot. DUW
    fot. DUW
  •  - fot. DUW
    fot. DUW
  •  - fot. DUW
    fot. DUW
  •  - fot. DUW
    fot. DUW
  •  - fot. DUW
    fot. DUW
  •  - fot. DUW
    fot. DUW