Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
22 marca 2013

Posiedzenie Zespołu ds. Zagłębia Miedziowego WKDS

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w inauguracyjnym posiedzeniu Zespołu ds. Zagłębia Miedziowego Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego we Wrocławiu. W spotkaniu zorganizowanym w Letia Business Center w Legnicy obok wojewody i wicewojewody uczestniczyli przedstawiciele pracodawców z regionu, związków zawodowych oraz administracji rządowej i samorządowej. Aleksander Marek Skorupa witając zebranych gości nie ukrywał zadowolenia z dużej frekwencji na spotkaniu, która wyraźnie wskazuje na to, że Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego staje się coraz ważniejszym forum dyskusji na temat najważniejszych problemów i wyzwań rozwojowych także subregionu legnicko-głogowskiego.

Podczas obrad przedstawiono informacje statystyczne dotyczące gmin i powiatów Zagłębia Miedziowego oraz krótką charakterystykę Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020r. w odniesieniu do Zagłębia Miedziowego. Przedstawiciele KGHM ”Polska Miedź” zaprezentowali uczestnikom posiedzenia strategię firmy na najbliższe lata, raport o procesie uzyskiwania kolejnych koncesji przez KGHM, a także informację na temat wpływu opodatkowania na funkcjonowanie koncernu i jego długookresową strategię rozwojową.

Wojewódzkie komisje dialogu społecznego spełniają funkcję doradczą i opiniodawczą. Do ich zadań należy wyrażanie opinii w prawach objętych zakresem zadań związków zawodowych lub organizacji pracodawców, będących w kompetencji administracji rządowej i samorządowej z terenu województwa. Zespół ds. Zagłębia Miedziowego ma za zadanie między innymi opracowywanie opinii i poszukiwanie rozwiązań dotyczących ograniczenia negatywnych konsekwencji działalności górniczej i hutniczej oraz wypracowywanie i przedstawianie propozycji współpracy parterów społecznych z lokalnymi samorządami w tym zakresie.

  •  - Fot.DUW
    Fot.DUW
  •  - Fot.DUW
    Fot.DUW
  •  - Fot.DUW
    Fot.DUW
  •  - Fot.DUW
    Fot.DUW
  •  - Fot.DUW
    Fot.DUW