Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
27 marca 2012

Wizyta delegacji Czech

W dniu 27 marca 2012 Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska spotkała się z delegacją z Czech, której przewodniczył Hetman Kraju Kralowohradeckiego Lubomir Franz. W spotkaniu zorganizowanym w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim wzięli udział również wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Jerzy Łużniak oraz członek zarządu Jerzy Tutaj.

Podczas spotkania poruszono kwestię przygotowań do Euro 2012 w kontekście zabezpieczenia granic oraz zapewnienia bezpieczeństwa kibiców. Rozmawiano również o podpisanym w lutym 2012 Porozumieniu o współpracy i wzajemnej pomocy ratowniczej podczas katastrof, klęsk żywiołowych i innych nadzwyczajnych wydarzeń między Wojewodą Dolnośląskim i Dolnośląskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu a Krajem Kralovehradeckim reprezentowany przez Hetmana Kralovehradeckiego Kraju i Korpusem Pożarniczo-Ratowniczym Kralovehradeckiego Kraju w Republice Czeskiej. Tematem spotkania była ponadto intensyfikacja współpracy w ramach w tworzenia regionalnej strategii rozwoju.

Wizyta samorządowców z Czech związana była ze zorganizowaną W DUW przez UMWD  konferencją inaugurującą projekt „Strategii zintegrowanej współpracy polsko-czeskiego pogranicza". W konferencji, na której uczestników powitała Wicewojewoda, udział wzieli przedstawiciele partnerów projektu: województwa dolnośląskiego,  Krajów Kralovehradeckiego,  Ołomunickiego, Libereckiego i Pardubickiego, Euroregionów Nysa i Glacensis oraz  posłowie na Sejm RP, radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, samorządowcy z Dolnego Śląska oraz przedstawiciele nauki oraz biznesu. Efektem końcowy projektu winny być analizy dotyczące merytorycznych i formalno-prawnych możliwości pogłębienia współpracy transgranicznej między partnerami projektowymi  poprzez utworzenie Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej.

liczba wejść: 2044