Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
24 lutego 2012

Spotkanie Ministra Administracji i Cyfryzacji z wojewodami

  •  -

Dzisiaj o godzinie 8:00 Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa wziął udział w spotkaniu ministra Michała Boniego z wojewodami regionów, które w ostatnich latach były  mocno doświadczane przez powódź. W trakcie spotkania dokonano analizy bieżącej sytuacji hydrometeorologicznej na terenach szczególnie narażonych wystąpieniem sytuacji powodziowych. Z raportu wojewodów wynika, że sytuacja meteorologiczna jest w tej chwili bardzo korzystna i najbliższy tydzień nie powinien przynieść ze sobą większego zagrożenia powodziowego.

Druga część spotkania poświęcona była programom przeciwpowodziowym dorzecza Wisły i Odry. Wojewoda Dolnośląski jako Pełnomocnik Rządu ds.Programu dla Odry 2006 przedstawił obecny poziom zaawansowania dwóch kluczowych projektów: modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego oraz budowy zbiornika suchego w Raciborzu. Dyskutowano również nad propozycją aktualizacji listy zadań przewidzianych do realizacji w ramach programu dla Odry 2006, która niebawem powinna zostać poddana uzgodnieniom międzyresortowym.

W tym samym trybie wojewoda małopolski będący koordynatorem działań w programie Górna Wisła podsumował podstawowe zadania przewidziane do realizacji w najbliższych miesiącach i latach.

Wojewodowie podsumowali doświadczenia powodzi z 2010 roku, omówili bieżące problemy zapewnienia bezpieczeństwa powodziowego oraz uzgodnili tryb dalszych konsultacji i spotkań roboczych związanych z usprawnieniem systemowych rozwiązań przeciwpowodziowych. W tym roku oczekiwane jest rozpoczęcie prac przy zbiorniku Racibórz Dolny oraz pierwszych zadań modernizacyjnych Wrocławskiego Węzła Wodnego. Obie inwestycje powinny zostać zakończone w ciągu trzech lat od momentu rozpoczęcia prac budowlanych. Eksperci uważają, że realizacja tych dwóch głównych zadań pozwoli na ochronę Wrocławia i okolic od zagrożeń porównywalnych do powodzi z 1997 roku.

liczba wejść: 2005