Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
16 stycznia 2009

Wiceminister o reformie służby zdrowia

Wojewoda Rafał Jurkowlaniec wziął udział w posiedzeniu Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, poświęconemu ochronie zdrowia. Uczestnicy spotkali się tym razem w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim. W posiedzeniu wzięła też udział wiceminister zdrowia Mariola Dwornikowska. W swoim wystąpieniu skupiła się głównie na ustawach zdrowotnych, które nie zostały zawetowane przez Prezydenta, a które nie mogą wejść w życie z uwagi na zawetowanie głównej ustawy wprowadzającej.

Po posiedzeniu WKDS, wojewoda i wiceminister wzięli udział w uroczystości otwarcia Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim przy ul. Morcinka 7. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lwówku Śl. realizował program restrukturyzacji, który miał doprowadzić do oddłużenia placówki. Jednak zadłużenie każdego dnia wzrastało i już kończyły się możliwości finansowania placówki w takiej formie. Dlatego radni podjęli uchwałę likwidacji SP ZOZ-u i powołaniu jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod firmą „Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o.". Zmiana formy prawnej powinna posłużyć usprawnieniu funkcjonowania placówki, a przede wszystkim przyczynić się do poprawy świadczenia usług medycznych.

Zmiany dotyczące funkcjonowania SP ZOZ w Lwówku Śląskim nie oznaczają prywatyzacji placówki, ponieważ w dalszym ciągu jej właścicielem jest powiat, zakontraktowane świadczenia medyczne nadal udzielane będą w ramach NFZ dla wszystkich mieszkańców.

Już dwóch starostów z PiS na Dolnym Śląsku doprowadziło do zamiany szpitali i przychodni w spółki: Maciej Nejman w powiecie wołowskim i Artur Zych w lwóweckim. Obydwaj zgodnie twierdzą, że przekształcenie w spółkę było jedynym wyjściem. W przeciwnym wypadku szpitale mogłyby przestać istnieć.

liczba wejść: 2171