Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna
Fot. DUW
Ostrzeżenia o nawałnicach, powodzi i innych zagrożeniach na ekranie telewizora i w telefonie

„Wojewoda ostrzega: w nocy porywisty wiatr” – jeśli coś nam będzie grozić, na ekranach naszych telewizorów i telefonów pojawią się podobne ostrzeżenia. Precyzyjne docieranie z komunikatami umożliwia Regionalny System Ostrzegania (RSO), który rusza 1 stycznia 2015. Obecnie usługa dostępna jest w wersji testowej.

Fot. DUW
Premier Kopacz i Kanclerz Merkel w Krzyżowej

Premier Ewa Kopacz spotkała się dziś w Krzyżowej z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Premier Kopacz i Kanclerz Merkel wzięły udział w otwarciu wystawy "Odwaga i pojednanie" przygotowanej z okazji mijającej w tym roku 25. rocznicy pojednania polsko-niemieckiego. W uroczystościach wzięli też udział m.in. Sekretarz Stanu Władysław Bartoszewski, Doradca Prezydenta RP Tomasz Nałęcz, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska oraz Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

fot. DUW
Wizyta Premier Ewy Kopacz w Województwie Dolnośląskim

„Odwiedzam miejsca, w których stawia się na innowacyjność i nowoczesne technologie”- powiedziała Premier Ewa Kopacz podczas swojej wizyty w fabryce katalizatorów samochodowych BASF pod Środą Śląską. W wizycie na Dolnym Śląsku Pani Premier towarzyszył Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

Dolnośląskie jadłodajnie, schroniska i noclegownie

Na Dolnym Śląsku funkcjonuje kilkadziesiąt punktów, w których osoby bezdomne i najuboższe mogą, zwłaszcza w okresie zimowym, znaleźć schronienie i otrzymać posiłek.

Fot. Fotochwila.pl- Andrzej Waśków
Wizyta Prezydenta Bronisława Komorowskiego na Dolnym Śląsku

„Można się różnić, można się spierać. Ale nie wolno się nienawidzić”. Te słowa Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego Premiera III RP, znalazły się na tablicy pamiątkowej w nowo wybudowanym zespole szkolno-przedszkolnym w Tyńcu Małym. W uroczystości odsłonięcia tablicy i nadania szkole imienia Tadeusza Mazowieckiego wziął udział Prezydent RP Bronisław Komorowski. W wizycie na Dolnym Śląsku Prezydentowi towarzyszył Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

Aktualności

 • Fot. prezydent.pl
  Pięcioro Dolnoślązaków z tytułem profesora

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył w środę akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. W tym dostojnym gronie znalazło się pięcioro Dolnoślązaków.

 • fot. DUW
  70- ta rocznica wyzwolenia Góry

  Złożeniem wieńców pod Pomnikiem Wolności oraz salwą honorową rozpoczęły się uroczystości obchodów 70. Rocznicy Powrotu Ziemi Górowskiej do Macierzy. Po ceremonii odbywającej się na pl. Bolesława Chrobrego uroczystości przeniosły się do Domu Kultury, gdzie w sali widowiskowej miała miejsce uroczysta sesja Rady Miejskiej Góry. Na zaproszenie władz miasta w obchodach rocznicowych uczestniczył Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

 • Większa ochrona dokumentacji medycznej

  Lepsza ochrona danych osobowych i informacji o stanie zdrowia pacjenta zawartych w dokumentacji medycznej, poszerzenie kręgu osób mających do niej dostęp, zwiększenie uprawnień rzecznika praw pacjenta oraz zmiany w funkcjonowaniu wojewódzkich komisji do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych – to najważniejsze cele do osiągnięcia, których realizację zapewnią rozwiązania wskazane w przyjętych przez rząd założeniach do projektu nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta.

 • fot. DUW
  Nowa siedziba Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy

  W poniedziałek 26 stycznia w Świdnicy uroczyście otwarto nową siedzibę Pogotowia Ratunkowego. Dzięki tej wartej 3 mln 600 tys. zł inwestycji mieszkańcy Powiatu Świdnickiego i okolicznych gmin będą mieli lepszy dostęp do bardzo dobrej opieki medycznej, świadczonej w nowoczesnej siedzibie. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz wraz ze Starostą Świdnickim Piotrem Fedorowiczem oraz Członkinią Zarządu Powiatu Świdnickiego Alicją Synowską.

Dane kontaktowe

 • Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1
  50-153 Wrocław
  NIP 896-100-32-45
 • Godziny pracy

  pn-pt 8:00 - 16:00
  sobota nieczynne
 • Godziny pracy Oddziału Mienia Zabużańskiego

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Godziny pracy Oddziału Paszportowego

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Kasa

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 15:45
  śr 8:00 - 17:45
 • Punkt fotograficzny

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Biuro Obsługi Klienta

  Informacja ogólna: 71 340 60 00
  e-mail: info@duw.pl

  Ankieta zadowolenia Klienta

Rezerwacja wizyty
Paszporty
Regionalny System Ostrzegania
DOLNOŚLĄSKI PORTAL INFORMACYJNY
Zarządzanie kryzysowe
Akty prawne
Programy rządowe
EPUAP

Powiaty i gminy