Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna
fot. DUW
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca 1951 roku w warszawskim więzieniu przy ulicy Rakowieckiej wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Ofiarami stalinowskiego reżimu zostali: ppłk Łukasz Ciepliński, mjr Adam Lazarowicz, por. Józef Rzepka, kpt. Franciszek Błażej, por. Józef Batory, Karol Chmiel i mjr Mieczysław Kawalec. Dziś w 54 rocznicę tamtych wydarzeń na wrocławskim cmentarzu Osobowickim mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska oddali hołd bohaterom walki o niepodległą Polskę. Wśród uczestników uroczystości obecny był Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

fot. DUW
Wizyta Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na Dolnym Śląsku

Odczuwamy wielki szacunek do tych, którzy walcząc o swoją ukraińską wolność, umacniają także wolność Polski - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski po sobotnim spotkaniu w Lądku Zdroju z przebywającymi w Polsce ukraińskimi żołnierzami. Prezydentowi RP podczas jego wizyty na Dolnym Śląsku towarzyszył Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

Nowy dowód osobisty od 1 marca

Od 1 marca 2015 r. będzie obowiązywał nowy wzór dowodu osobistego obsługiwany przez nowy System Rejestrów Państwowych.

Fot. DUW
Ostrzeżenia o nawałnicach, powodzi i innych zagrożeniach na ekranie telewizora i w telefonie

„Wojewoda ostrzega: w nocy porywisty wiatr” – jeśli coś nam będzie grozić, na ekranach naszych telewizorów i telefonów pojawią się podobne ostrzeżenia. Precyzyjne docieranie z komunikatami umożliwia Regionalny System Ostrzegania (RSO), który rusza 1 stycznia 2015. Obecnie usługa dostępna jest w wersji testowej.

Fot. DUW
Premier Kopacz i Kanclerz Merkel w Krzyżowej

Premier Ewa Kopacz spotkała się dziś w Krzyżowej z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Premier Kopacz i Kanclerz Merkel wzięły udział w otwarciu wystawy "Odwaga i pojednanie" przygotowanej z okazji mijającej w tym roku 25. rocznicy pojednania polsko-niemieckiego. W uroczystościach wzięli też udział m.in. Sekretarz Stanu Władysław Bartoszewski, Doradca Prezydenta RP Tomasz Nałęcz, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska oraz Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

Aktualności

 • 25 lat samorządności w Polsce

  25 lat temu, 8 marca 1990 r. Sejm uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym, a potem - w maju odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe. Otworzyło to drogę do tego, by to obywatele sami decydowali o sprawach, które ich dotyczą. Tak zaczęła odradzać się w Polsce samorządność. Dziś trudno sobie bez niej wyobrazić w pełni demokratyczną Polskę, a reforma samorządowa uchodzi za jedną z najbardziej udanych przemian minionego ćwierćwiecza. Właśnie obchodzimy jej jubileusz.

 • fot. DUW
  Spotkanie Wojewody Dolnośląskiego z Premierem Wolnego Państwa Saksonii

  Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz spotkał się w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim z Premierem Wolnego Państwa Saksonii Stanislawem Tillichem. Dolny Śląsk związany jest partnerstwem regionalnym z Saksonią od 1999 roku. Współpraca bilateralna przebiega na bieżąco w ramach tematycznych grup roboczych dotyczących takich dziedzin, jak: gospodarka, praca, turystyka, bezpieczeństwo przygraniczne, środowisko, rolnictwo, komunikacja, zagospodarowanie przestrzenne, sprawy socjalne, kultura oraz edukacja.

 • Ruszyła 6. edycja konkursu „Jestem szefową”

  Planujesz swoją przyszłą karierę i chcesz zostać młodą liderką? Napisz pracę na ten temat i weź udział w konkursie „Jestem szefową”. Ten konkurs to wspólna inicjatywa Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej. Wystarczy napisać o tym, jak wyobrażasz sobie siebie w roli przywódczej, jaką liderką chcesz być i co planujesz osiągnąć.

 • Ćwiczenie zarządzania kryzysowego NATO – CMX 2015

  NATO przećwiczy podejmowanie decyzji w sytuacji kryzysowej – CMX15 koncentruje się na kwestiach bezpieczeństwa żeglugi morskiej. Głównym celem ćwiczenia zarządzania kryzysowego NATO-CMX 2015 jest sprawdzenie procedur zarządzania kryzysowego Sojuszu Północnoatlantyckiego na poziomie strategicznym, z zaangażowaniem cywilnego i wojskowego personelu, zarówno w państwach członkowskich, jak i Kwaterze Głównej NATO.

Zapowiedzi

Dane kontaktowe

 • Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1
  50-153 Wrocław
  NIP 896-100-32-45
 • Godziny pracy

  pn-pt 8:00 - 16:00
  sobota nieczynne
 • Godziny pracy Oddziału Mienia Zabużańskiego

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Godziny pracy Oddziału Paszportowego

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Kasa

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 15:45
  śr 8:00 - 17:45
 • Punkt fotograficzny

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Biuro Obsługi Klienta

  Informacja ogólna: 71 340 60 00
  e-mail: info@duw.pl

  Ankieta zadowolenia Klienta

Rezerwacja wizyty
Paszporty
Regionalny System Ostrzegania
DOLNOŚLĄSKI PORTAL INFORMACYJNY
Zarządzanie kryzysowe
Akty prawne
Programy rządowe
EPUAP

Powiaty i gminy