Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna
Fot. DUW
Premier Kopacz i Kanclerz Merkel w Krzyżowej

Premier Ewa Kopacz spotkała się dziś w Krzyżowej z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Premier Kopacz i Kanclerz Merkel wzięły udział w otwarciu wystawy "Odwaga i pojednanie" przygotowanej z okazji mijającej w tym roku 25. rocznicy pojednania polsko-niemieckiego. W uroczystościach wzięli też udział m.in. Sekretarz Stanu Władysław Bartoszewski, Doradca Prezydenta RP Tomasz Nałęcz, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska oraz Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

fot. DUW
Narodowe Święto Niepodległości

„Wszystkie nasze narodowe sukcesy i osiągnięcia mają swój symboliczny początek 11 listopada 1918 roku. Dzisiejsze obchody 96 rocznicy odzyskania niepodległości to wyraz naszej pamięci i hołdu dla tych, którzy tę wolność dla nas wywalczyli. To dzięki nim żyjemy w niepodległym, wolnym i samorządnym kraju.

fot. DUW
Wizyta Premier Ewy Kopacz w Województwie Dolnośląskim

„Odwiedzam miejsca, w których stawia się na innowacyjność i nowoczesne technologie”- powiedziała Premier Ewa Kopacz podczas swojej wizyty w fabryce katalizatorów samochodowych BASF pod Środą Śląską. W wizycie na Dolnym Śląsku Pani Premier towarzyszył Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

Fot. KPRM
Spotkanie premier Ewy Kopacz z wojewodami

Na czwartkowym spotkaniu Premier RP Ewy Kopacz oraz Ministra Administracji i Cyfryzacji Andrzeja Halickiego z wojewodami najważniejszymi poruszanymi tematami były: rola wojewodów w realizacji zadań administracji rządowej oraz kwestie naboru wniosków do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W naradzie wziął udział Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

Fot. Fotochwila.pl- Andrzej Waśków
Wizyta Prezydenta Bronisława Komorowskiego na Dolnym Śląsku

„Można się różnić, można się spierać. Ale nie wolno się nienawidzić”. Te słowa Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego Premiera III RP, znalazły się na tablicy pamiątkowej w nowo wybudowanym zespole szkolno-przedszkolnym w Tyńcu Małym. W uroczystości odsłonięcia tablicy i nadania szkole imienia Tadeusza Mazowieckiego wziął udział Prezydent RP Bronisław Komorowski. W wizycie na Dolnym Śląsku Prezydentowi towarzyszył Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

Aktualności

Dane kontaktowe

 • Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1
  50-153 Wrocław
  NIP 896-100-32-45
 • Godziny pracy

  pn-pt 8:00 - 16:00
  sobota nieczynne
 • Godziny pracy Oddziału Mienia Zabużańskiego

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Godziny pracy Oddziału Paszportowego

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Kasa

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 15:45
  śr 8:00 - 17:45
 • Punkt fotograficzny

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Biuro Obsługi Klienta

  Informacja ogólna: 71 340 60 00
  e-mail: info@duw.pl

  Ankieta zadowolenia Klienta

Rezerwacja wizyty
Paszporty
DOLNOŚLĄSKI PORTAL INFORMACYJNY
Zarządzanie kryzysowe
Akty prawne
Program dla Odry
Programy rządowe
EPUAP

Powiaty i gminy