Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna
fot. DUW
Powrót XIV PKW "Afganistan"

W poniedziałek w bazie 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie odbyła się uroczystość przywitania XIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego „Afganistan”. W apelu pod przewodnictwem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wziął również udział Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

Fot. DUW
Dobre prognozy dla Dolnego Śląska

Ze względu na sytuacje w południowo zachodniej części Polski na Dolny Śląsk i Opolszczyznę przyleciał dzisiaj Premier Donald Tusk oraz Minister Administracji i Cyfryzacji Rafał Trzaskowski. Na wrocławskim lotnisku premiera i ministra przywitał Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

Fot. KPRM
Spotkanie Premiera z wojewodami

W poniedziałek, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Premier Donald Tusk spotkał się z wojewodami. Celem spotkania było omówienie sytuacji hydro – meteorologicznej oraz przygotowania służb mundurowych. W spotkaniu wziął udział Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

Fot. DUW
Premier Donald Tusk z wizytą w Wałbrzychu

- Wałbrzych będzie pod szczególną opieką - zaznaczył premier Donald Tusk po dzisiejszym spotkaniu z przedstawicielami społeczności lokalnej Wałbrzycha i okolic. Premier zapewnił, że wyłącznie dla Wałbrzycha na cele rewitalizacyjne przeznaczonych będzie 150 mln zł wydzielonych ze środków europejskich.

fot. DUW
69 rocznica zakończenia II Wojny Światowej

„My niżej podpisani, działając z upoważnienia Naczelnego Dowództwa Niemieckich Sił Zbrojnych, niniejszym bezwarunkowo poddajemy (…) wszystkie siły na lądzie, morzu i powietrzu, które pozostają w dniu dzisiejszym pod niemiecką kontrolą.” Tymi słowami rozpoczynał się akt kapitulacji III Rzeszy, który zakończył II Wojnę Światową. Dokument ten przed przedstawicielami Aliantów 8 Maja 1945 roku w berlińskiej Szkole Saperów złożył Feldmarszałek Wilhelm Keitel pełnomocnik Naczelnego Dowódcy Wehrmachtu. Dziś obchodzimy 69 rocznicę zakończenia najtragiczniejszego konfliktu w historii ludzkości. Dolnośląskie uroczystości związane z zakończeniem II wojny światowej tradycyjnie zorganizowano na wrocławskim Cmentarzu Żołnierzy Polskich. W ceremonii na zaproszenie Wojewody Dolnośląskiego Tomasza Smolarza uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, wojsko, kombatanci i uczniowie wrocławskich szkół.

Aktualności

Dane kontaktowe

 • Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1
  50-153 Wrocław
  NIP 896-100-32-45
 • Godziny pracy

  pn-pt 8:00 - 16:00
  sobota nieczynne
 • Godziny pracy Oddziału Mienia Zabużańskiego

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Godziny pracy Oddziału Paszportowego

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Kasa

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 15:45
  śr 8:00 - 17:45
 • Punkt fotograficzny

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Biuro Obsługi Klienta

  Informacja ogólna: 71 340 60 00
  e-mail: info@duw.pl

  Ankieta zadowolenia Klienta

Rezerwacja wizyty
Paszporty
DOLNOŚLĄSKI PORTAL INFORMACYJNY
Zarządzanie kryzysowe
Akty prawne
Program dla Odry
Programy rządowe
EPUAP

Powiaty i gminy