- Informacje podstawowe
- Wydziały
- Dyrektor Generalny
- Delegatury Urzędu
- Administracja
- Programy
-
Zdrowie Publiczne
- Komunikaty
- Lekarze
- Farmaceuci
- Diagności
- Fizjoterapeuci
- Inne zawody medyczne
- Centralny Rejestr Osób Uprawnionych do Wykonywania Zawodu Medycznego
- IOWISZ- Instrument Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia
- Mapy potrzeb zdrowotnych
- Wojewódzka Rada ds Potrzeb Zdrowotnych
- Wojewódzki Plan Transformacji
- Programy zdrowotne
- Statystyka medyczna
- Konsultanci Wojewódzcy w Ochronie Zdrowia
- Wojewódzki plan działania na wypadek wystąpienia epidemii
- Rejestr podmiotów wykonujących działalność leczniczą
- Informacje i dokumenty dotyczące zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19
- Naczelny Lekarz Uzdrowiska
- Akty prawne
- Przetargi
- Ogłoszenia, obwieszczenia
- Projekty realizowane przez DUW
- Przeciwdziałanie przemocy domowej
- Regionalny System Ostrzegania
Rozpoczęcie specjalizacji / ogłoszenia o naborze i wyniki postępowania kwalifikacyjnego
INFORMACJE DLA KANDYDATÓW NA SZKOLENIENIE SPECJALIZACYJNE
Ogłoszenia o aktualnych postępowaniach kwalifikacyjnych na specjalizacje w dziedzinach farmacji są dostępne wyłącznie w SMK - System Monitorowania Kształcenia Podyplomowego Pracowników Medycznych, po zalogowaniu się na stronie internetowej;https://smk2.ezdrowie.gov.pl/login
Szkolenie specjalizacyjne może rozpocząć farmaceuta, który spełnia łącznie następujące warunki:
- złożył wniosek o rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego,
- posiada prawo wykonywania zawodu farmaceuty;
- został zakwalifikowany do odbycia szkolenia specjalizacyjnego w postępowaniu kwalifikacyjnym.
Złożenie wniosku o rozpoczęcie specjalizacji będzie możliwe po założeniu konta w Systemie Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK) w celu dokonywania czynności w tym systemie.
Wniosek o rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego farmaceuta składa za pomocą SMK do wojewody właściwego ze względu na obszar województwa, na terenie którego zamierza odbywać szkolenie specjalizacyjne.
Wniosek zawiera:
- imię (imiona) i nazwisko wnioskodawcy;
- nazwisko rodowe;
- miejsce i datę urodzenia;
- płeć;
- numer PESEL, a w przypadku jego braku – cechy dokumentu potwierdzającego tożsamość: nazwę i numer dokumentu oraz kraj wydania;
- numer dokumentu „Prawo wykonywania zawodu farmaceuty”;
- obywatelstwo (obywatelstwa);
- adres do korespondencji oraz numer telefonu i adres poczty elektronicznej, jeżeli dotyczy;
- cechy dokumentu, na podstawie którego cudzoziemiec niebędący obywatelem Unii Europejskiej przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
- posiadany stopień naukowy;
- okres zatrudnienia w zawodzie farmaceuty;
- liczbę publikacji z zakresu farmacji i ich wykaz.
Do wniosku dołącza się:
- odwzorowanie cyfrowe dyplomu ukończenia studiów wyższych;
- odwzorowanie cyfrowe dokumentu potwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego, jeżeli dotyczy ;
- odwzorowanie cyfrowe dokumentu potwierdzającego okres zatrudnienia w zawodzie;
- oświadczenie dotyczące rodzaju i liczby posiadanych publikacji. Oświadczenie składane jest pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.”. Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
Wniosek składa się w terminie:
- od dnia 30 kwietnia do dnia 31 maja
- na postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane w terminie od dnia 1 czerwca do dnia 30 czerwca
- od dnia 15 listopada do dnia 15 grudnia
- na postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane w terminie od dnia 16 grudnia do dnia 15 stycznia
W celu zakwalifikowania wnioskodawcy do odbycia szkolenia specjalizacyjnego przeprowadza się postępowanie kwalifikacyjne, które obejmuje:
- ocenę formalną wniosku o rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego,
- postępowanie konkursowe.
W postępowaniu konkursowym przyznaje się punkty za:
1) staż pracy w zawodzie farmaceuty w pełnym wymiarze czasu pracy, a w przypadku wykonywania zawodu farmaceuty na podstawie innej niż stosunek pracy –
równoważnika etatu – 1 punkt za każdy rok pracy;
2) posiadanie stopnia doktora – 10 punktów;
3) posiadanie stopnia doktora habilitowanego – 12 punktów;
4) posiadanie tytułu profesora – 14 punktów;
5) opublikowanie jako autor lub współautor, z zakresu farmacji.:
a) książki naukowej – 3 punkty,
b) artykułu naukowego oryginalnego – 1 punkt,
c) artykułu o charakterze poglądowym, rozdziału w książce naukowej lub popularnonaukowej – 1 punkt,
d) artykułu popularnonaukowego, programu multimedialnego lub komunikatu z badań naukowych – 1 punkt,
e) publikacji w czasopiśmie naukowym zamieszczonym w wykazie czasopism naukowych sporządzonym zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 267 ust. 2 pkt 2 lit. b ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2022 r. poz. 574, 583, 655, 682 i 807) lub w wykazach czasopism naukowych sporządzonych na podstawie poprzednio obowiązujących przepisów – 1 punkt
W przypadku gdy co najmniej dwóch kandydatów ubiegających się o miejsce szkoleniowe w tej samej dziedzinie ma identyczny wynik w postępowaniu konkursowym, uwzględnia się wynik studiów na dyplomie ukończenia studiów wyższych.
W przypadku gdy co najmniej dwóch kandydatów ubiegających się o miejsce szkoleniowe w tej samej dziedzinie ma identyczny wynik studiów na dyplomie ukończenia studiów wyższych, uwzględnia się średnią ocen uzyskaną w okresie studiów liczoną do dwóch znaków po przecinku, ze wskazaniem skali ocen, jaka obowiązywała na uczelni. W przypadku konieczności uwzględniania średniej ocen wojewoda, za pomocą SMK, wzywa niezwłocznie kandydatów do dostarczenia dokumentu albo jego odwzorowania cyfrowego, poświadczającego średnią ocen uzyskaną w okresie studiów liczoną do dwóch znaków po przecinku.
W przypadku stwierdzenia braków formalnych we wniosku, Urząd Wojewódzki weryfikujący wniosek , za pomocą SMK zwraca wniosek i wzywa wnioskodawcę do usunięcia braków w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania. Po bezskutecznym upływie tego terminu wniosek jest pozostawiany bez rozpoznania.
Do odbywania szkolenia specjalizacyjnego kwalifikuje się farmaceutów, w liczbie odpowiadającej liczbie wolnych miejsc przyznanych na dane postępowanie kwalifikacyjne w danej dziedzinie w danym województwie, w kolejności od najwyższego wyniku uzyskanego w postępowaniu konkursowym.
O wyniku postępowania kwalifikacyjnego wojewoda zawiadamia wnioskodawcę za pomocą SMK.
Wnioskodawca, który nie został zakwalifikowany do odbycia szkolenia specjalizacyjnego, może zwrócić się do wojewody o weryfikację postępowania kwalifikacyjnego, w terminie 7 dni od dnia przekazania zawiadomienia w SMK. O rozstrzygnięciu sprawy wojewoda zawiadamia wnioskodawcę niezwłocznie, nie później niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania wniosku, za pomocą SMK.
Wojewoda, uwzględniając wynik przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, kieruje wnioskodawcę – za pomocą SMK – do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w jednostce szkolącej.
Osobie zakwalifikowanej do rozpoczęcia szkolenia specjalizacyjnego właściwy wojewoda tworzy w SMK elektroniczną kartę przebiegu szkolenia specjalizacyjnego prowadzoną w SMK, zwaną dalej „EKS”, z określoną planowaną datą rozpoczęcia szkolenia specjalizacyjnego.
Farmaceuta zakwalifikowany do rozpoczęcia szkolenia specjalizacyjnego rozpoczyna je w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące od daty określonej w EKS jako planowana data rozpoczęcia szkolenia.
Kierownik specjalizacji potwierdza faktyczną datę rozpoczęcia szkolenia specjalizacyjnego w EKS.
Wszelkie prawa zastrzeżone farmacja.net sp. z o. o
Wszelkie prawa zastrzeżone farmacja.net sp. z o. o
Wszelkie prawa zastrzeżone farmacja.net sp. z o. o
Wszelkie prawa zastrzeżone farmacja.net sp. z W przypadku gdy co najmniej dwóch kandydatów ubiegających się o miejsce szkoleniowe w tej samej dziedzinie ma identyczny wynik w postępowaniu konkursowym, uwzględnia się wynik studiów na dyplomie ukończenia studiów wyższych.W przypadku gdy co najmniej dwóch kandydatów ubiegających się o miejsce szkoleniowe w tej samej dziedzinie ma identyczny wynik studiów na dyplomie ukończenia studiów wyższych, uwzględnia się średnią ocen uzyskaną w okresie studiów liczoną do dwóch znaków po przecinku, ze wskazaniem skali ocen, jaka obowiązywała na uczelni. W przypadku konieczności uwzględniania średniej ocen wojewoda, za pomocą SMK, wzywa niezwłocznie kandydatów do dostarczenia dokumentu albo jego odwzorowania cyfrowego, poświadczającego średnią ocen uzyskaną w okresie studiów liczoną do dwóch znaków po przecink