Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Powiaty i gminy

Niepodległa

„Śląsk, wspólna sprawa” – wielkoformatowa projekcja multimedialna w 100. rocznicę III Powstania Śląskiego

Już w najbliższą niedzielę, 2 maja, ma miejsce 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. Aby uczcić ten zwycięski powstańczy zryw, Wojewoda Dolnośląski wraz z wrocławskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza serdecznie na specjalnie przygotowaną z tej okazji multimedialną projekcję wielkoformatową „Śląsk, wspólna sprawa”.

Na gmachu budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, od strony parkingu przy pl. Powstańców Warszawy, zostanie zaprezentowana w formie 10 minutowego filmu historia Powstań Śląskich. Start o godz. 21:00. Projekcja będzie powtórzona sześciokrotnie, do godz. 22:00.

„Śląsk wspólna sprawa” to wielkoformatowa animacja komputerowa 2D z elementami 3D, opowiadająca o kluczowych dla historii Górnego Śląska i Polski wydarzeniach sprzed 100 lat. Gdy stare granice przedwojennej Europy uległy zniszczeniu, w ich miejsce kształtowały się nowe, zależne nie tylko od polityków, ale i od ludzi, którzy opowiadali się po jednej lub drugiej stronie. W animacji zobaczycie jak Ślązacy postanowili zawalczyć o swój kawałek ziemi, rozpoczynając III Powstanie Śląskie.

Projekcje odbędą się w ramach programu „Niepodległa” w kilkudziesięciu miejscach w Polsce. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/swietujmy-razem-setna-rocznice-iii-powstania-slaskiego/

 

Spot promocyjny 100. rocznicy Powstania Śląskiego

Spot z nagranym mappingiem:

 

 

  •  -
liczba wejść: 954