Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Powiaty i gminy

Niepodległa

25 lutego 2021

Podsumowanie projektu „Na stadionach i w okopach – żołnierze/sportowcy na froncie wojny polsko-bolszewickiej”

Projekt „Na stadionach i w okopach – żołnierze/sportowcy na froncie wojny polsko-bolszewickiej” docelowo był projektem edukacyjnym, który miał przygotować interesujące i nowatorskie materiały dla uczniów klas sportowych ze szkół na terenie Dolnego Śląska.

W ramach projektu przygotowano następujące materiały edukacyjne:

  1.  Wydano 3000 sztuk komiksu „1920. Sportowcy i żołnierze”. Komiks poświęcono historii Wacława Kuchara oraz Sławosza Szydłowskiego, skupiając się na trzech epizodach: 1 mistrzostw polski w lekkiej atletyce, ich udziale w wojnie polsko-bolszewickiej oraz Igrzyskach w Paryżu w 1924 roku.
  2. Wydano 150 sztuk edukacyjnej gry „Laury dla Niepodległej”. Poświęcona ona została sportowcom okresu międzywojennego. Jest to dobry materiał edukacyjny, który można wykorzystać na warsztatach na lekcjach.

Osoby zainteresowane otrzymaniem komiksu w formie drukowanej lub gry planszowej proszone są o kontakt mailowy: p.piss@duw.pl

  1.  Dwa filmy poświęcone historii sportu:

Narratorami w filmach byli historycy zajmujący się tematyką sportu w okresie międzywojennym: dr Łukasz Idowiak oraz mgr Szymon Beniuk.

4. Zorganizowano także lekcje online dla 22 klas sportowych z 10 szkół z takich miejscowości jak: Bystrzyca Kłodzka, Świdnica, Czarny Bór, Rudna, Karpacz, Wałbrzych, Łagiewniki, Jawor, Kamienna Góra, Szklarska Poręba. Uczniowie otrzymali informacje o: powstawaniu ruchu sportowego na ziemiach polski, o sportowcach-żołnierzach w czasie walk o granice oraz olimpijczykach pochowanych na terenie województwa Dolnośląskiego. Ogółem w lekcjach wzięło udział około 500 uczniów.

  • Projekt „Na stadionach i w okopach – żołnierze/sportowcy na froncie wojny polsko-bolszewickiej” - Projekt „Na stadionach i w okopach – żołnierze/sportowcy na froncie wojny polsko-bolszewickiej”
    Projekt „Na stadionach i w okopach – żołnierze/sportowcy na froncie wojny polsko-bolszewickiej”
  • Gra planszowa "Laury dla Niepodległej" - Gra planszowa "Laury dla Niepodległej"
    Gra planszowa "Laury dla Niepodległej"