Punkty zbiórki pomocy dla powodzian na Dolnym Śląsku Uroczystość upamiętnienia 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej Komunikat dotyczący pogrzebu posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej Zwiększenie dostępności i poprawa jakości usług dla obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku Turystyczny pociąg retro na Dolnym Śląsku Sekretarz Stanu MSWiA Wiesław Szczepański z wizytą u Wojewody Dolnośląskiego Dobra współpraca Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego z Powiatem Wrocławskim Święto Wojska Polskiego Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń uczcił na Śnieżce dzień św. Wawrzyńca Na węźle Wrocław Stadion zamknięta zostanie łącznica wjazdowa
Aktualnie znajdujesz się na:

Historia i Pamięć

30. rocznica śmierci pułkownika Witolda Sztarka

Za udział w wojnie polsko-bolszewickiej uhonorowany został Orderem Virtuti Militari. W II Rzeczypospolitej był m.in. zastępcą komendanta Szkoły Podchorążych Artylerii w Toruniu. W czasie kampanii wrześniowej w 1939 roku dowodził 18 pułkiem artylerii lekkiej, na czele którego uczestniczył w walkach w okolicach Łętownicy. Po wojnie pracował jako nauczyciel w Koninie, a od roku 1961 zamieszkał we Wrocławiu, gdzie jest pochowany. 22 lutego minęła 30. rocznica śmierci pułkownika Witolda Sztarka.

Z tej okazji biało-czerwone kwiaty na grobie zasłużonego oficera złożył wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa. W trakcie kameralnej uroczystości wicewojewoda przekazał na ręce Wojciecha Trębacza, naczelnika Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN we Wrocławiu, wniosek o wpisanie grobu pułkownika do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski.
Tego samego dnia wicewojewoda złożył jeszcze symboliczny znicz pamięci na grobie Ruty Czaplińskiej (w 14. rocznicę śmierci), bohaterskiej żołnierki Armii Krajowej, która po wojnie spędziła 3653 dni w komunistycznych więzieniach.
  •  - 1
    1
  •  - 2
    2
  •  - 3
    3
  •  - 4
    4
  •  - 5
    5
  •  - 6
    6
  •  - 7
    7
liczba wejść: 726