Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Eksperci z wrocławskich uczelni pomogą ws. Odry

11 czerwca w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się pierwsze spotkanie z naukowcami z wrocławskich uczelni w sprawie Odry.

Naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zasiedli w zespole badawczo-naukowym, którego celem jest opracowanie konkretnych propozycji na rzecz ochrony Odry i zapobieganie kolejnym katastrofom ekologicznym.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Wojewody Dolnośląskiego Macieja Awiżenia oraz dyrektor  Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kariny Sikory-Wojtarowicz. Naukowców przywitał w ich imieniu dyrektor biura wojewody Wojciech Skrzypczyk.

Dzięki nieocenionej wiedzy ekspertów DUW będzie mógł opracować strategie działań mające na celu ochronę rzeki. Planowane działania będą oparte na najnowszych badaniach naukowych oraz doświadczeniu specjalistów, co ma zapewnić skuteczność podejmowanych kroków.

Eksperci będą spotykać się regularnie. 

Z inicjatywy wojewody Macieja Awiżenia powstał też międzywojewódzki zespół  ds. Odry.

Zobacz: Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki.
 

ŁK, J

liczba wejść: 514