Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa poświęcona zmianom w Dolnośląskim Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska.

Maciej Awiżeń – Wojewoda Dolnośląski w trakcie konferencji poinformował o powołaniu nowego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, którym została pani Beata Merenda.

- Widziałem, to co widzi gołym okiem każdy mieszkaniec, czyli bardzo poważne problemy, jeśli chodzi o ochronę środowiska na Dolnym Śląsku, dlatego rozpoczęliśmy procedurę odwołania Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Ta procedura zakończyła się dzisiaj sukcesem - poinformował Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń.

Beata Merenda - mgr Ochrony Środowiska, ukończyła Wydział Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego. Jest absolwentką m.in. Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej – Górnictwo, Inżynieria Środowiska i Energetyka oraz Energetyki i ochrony powietrza na Wydziale Energetyki i Paliw AGH im. Stanisława Staszica w Krakowie. Do 2023r. była Głównm Specjalistą w Wydziale Inspekcji, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Obecnie członek merytoryczny zespołu analiz Biura Wojewody w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim w ramach audytu otwarcia - obszar odpady.

Pani Beata Merenda dziękowała za zaufanie i powierzenie jej stanowiska. Mówiła o pierwszych zadaniach. - Dzisiaj wiemy, że stoimy przed ogromnym wyzwaniem, jeśli chodzi o gospodarkę odpadami, która wymaga zweryfikowania, przeanalizowania, uporządkowania systemowego. Jest to zagadnienie bardzo trudne, które będzie wymagało z pewnością współpracy wszystkich organów zaangażowanych w ochronę środowiska oraz wszystkich służb, które podejmują takie działania na rzecz właściwej gospodarki odpadami – mówiła nowa Wojewódzka Inspektor.

W konferencji udział wzięli również Michał Jaros Poseł na Sejm RP,  oraz Monika Włodarczyk i Wojciech Piotr Bochnak.

W trakcie uczestnicy konferencji omówili fatalną sytuacje dotyczącą nielegalnego składowania odpadów na Dolnym Śląsku oraz nawiązali do dramatycznej sytuacji z ubiegłego roku czyli katastrofy ekologicznej na Odrze.

Beata Merenda – jako nowy Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska zapowiedziała zmiany w systemie funkcjonowania tej instytucji.

 

 

 

 

 

 

 

  •  - m_A1104309
    m_A1104309
liczba wejść: 1106