Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Ważna Informacja ws. Zbiornika Wodnego Czernica

Szanowni Państwo, ze względu na wysokie niebezpieczeństwo śnięcia ryb w zbiorniku wodnym Czernica z powodu występowania tam złotej algi, zdecydowaliśmy się na podstawie przeprowadzonych szczegółowych analiz, zabezpieczyć zbiornik przez wpływaniem do niego ryb na tarło.

Postanowiliśmy zamontować w kanale wodnym - mobilną siatkę.

Siatkę będzie można opuścić, więc będzie również możliwość przepłynięcia kanału prowadzącego do zbiornika. Sposób opuszczania siatki w celu przepłynięcia jednostek pływających zostanie uzgodniony z przedstawicielami użytkowników akwenu.

Jeżeli nie zamontowalibyśmy tej siatki, to przy temperaturach jakie mają wystąpić w najbliższych dniach, ryby które się tam zgromadzą na tarło - możemy stracić.

Pragniemy podkreślić, że montaż siatki jest też rekomendowany przez ekspertów z Zespołu Zarządzania Kryzysowego Ministra Klimatu i Środowiska.

Mając na uwadze ubiegłoroczne doświadczenia na zbiorniku Czernica, przeprowadzenie działań zapobiegawczych jest konieczne. Obecność siatki przewiduje się tylko na okres tarła, kiedy to w zbiorniku przewidywana jest największa ilość ryb.

Dzięki zaangażowaniu RZGW we Wrocławiu oraz użytkowników akwenu, instalacja ma umożliwiać ruch żeglugowy, dzięki czemu jej uciążliwość dla lokalnej społeczności powinna być jak najmniejsza.

 

Dziękujemy za zrozumienie.

 

  •  - IMG_20240329_105712
    IMG_20240329_105712
liczba wejść: 508