Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
01 marca 2023

„Soboty Informacyjne” w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców

Ponownie zapraszamy obywateli państw trzecich na cykliczne wydarzenia pn. „Soboty informacyjne” organizowane przez Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, które odbędą się w dniach 11, 18 i 25 marca br.

W wydarzeniu mogą uczestniczyć wyłącznie obywatele państw trzecich będący beneficjentami projektu. Warunkiem koniecznym skorzystania z konsultacji jest okazanie ważnego dokumentu, potwierdzającego legalny pobyt oraz wypełnienie ankiety uczestnika projektu, która będzie dostępna na stanowisku obsługi.

W ramach wydarzenia cudzoziemcy będą mogli:

 • uzyskać ogólne informacje dotyczące legalizacji pobytu i pracy
 • uzyskać bezpłatną pomoc w zakresie przygotowania i sprawdzenia wniosku
 • uzyskać zapis na bezpłatną poradę prawną
 • uzyskać informacje o stanie sprawy złożonego wniosku
 • sprawdzić czy karta pobytu jest gotowa do odbioru
 • uzyskać numer PIO swojej sprawy po potwierdzeniu tożsamości w celu sprawdzenia stanu sprawy w przybysz.duw.pl
 • złożyć dokumenty do sprawy w toku

(obsługa klienta będzie odbywać się w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu – Sala A, stanowisko nr 1 i 2, należy pobrać bilet z biletomatu Cudzoziemcy -> Informacja)

Podczas Soboty informacyjnej możliwe będzie również:

 • złożenie wniosku o legalizację pobytu ze szczególnym uwzględnieniem Cudzoziemców poszkodowanych w wyniku działań wojennych na Ukrainie oraz uprawnionych do ubiegania się o pobyt czasowy na podstawie wizy humanitarnej (Sala A)
 • Odbiór gotowej karty pobytu (Sala B)

W celu usprawnienia obsługi Cudzoziemców, złożenie wniosku pobytowego i odbiór karty pobytu będzie możliwy po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji:

 • za pośrednictwem strony internetowej: rezerwacje.duw.pl (dotyczy odbioru karty)
 • w punkcie informacyjno-doradczym we Wrocławiu po uprzedniej weryfikacji klienta i wniosku pobytowego lub poprzez adres mailowy: infoopt@duw.pl, podając w tytule wiadomości hasło „SOBOTA INFORMACYJNA”.

Prosimy o wskazanie w mailu następujące dane do rezerwacji:
- imię i nazwisko,
- obywatelstwo,
- tytuł pobytowy (np. wiza, ruch bezwizowy, karta pobytu czasowego),
- data ostatniego wjazdu do Polski,
- numer telefonu

Zastrzegamy, że Ilość dostępnych miejsc jest ograniczona i zależna od czasu obsługi klienta!

Wydarzenie jest zorganizowane w ramach projektu Wojewody Dolnośląskiego nr 2/14-2022/OG-FAMI pt. „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku – Etap II” współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa.

_____________________________________
 
  
 
 
Bezpieczna przystań.
Projekt nr 2/14-2022/OG-FAMI  pt. „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku – Etap II” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa.
Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.
 • „Soboty Informacyjne” w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców - „Soboty Informacyjne” w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców
  „Soboty Informacyjne” w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców