Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

06 lutego 2023

Dolny Śląsk otrzyma 147,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg!

Do naszego województwa trafią kolejne rządowe środki – to 147,5 mln zł! Dzięki dofinansowaniu zmodernizujemy drogi gminne i lokalne. To aż 107 km nowych i wyremontowanych dróg w naszym regionie.

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził dofinansowanie dla dróg samorządowych w naszym regionie. Rządowe środki pozwalają nam na rozwój bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury drogowej. Stanowi to bezpośrednie wsparcie dla naszej lokalnej infrastruktury. Dzięki rządowemu dofinansowaniu nasz region ma szanse na szybki rozwój. Drogi stają się nowoczesne i bezpieczne.

Podczas dzisiejszego ogłoszenia wyników Wojewoda Dolnośląski zwracał uwagę m.in. na wykluczenie małych miejscowości przez ostatnie dziesięciolecia:

Zauważaliśmy w Polsce pewien problem polegający na tym, że ruszyły projekty związane z siecią połączeń między dużymi miastami, siecią tras szybkiego ruchu w ciągu ostatnich 10 lat, natomiast bardzo często mieliśmy do czynienia w małych gminach i miastach ze stanem dróg, które nie dotknął żaden remont przez 50-60 lat. To w dłuższej perspektywie przekłada się na to, że jest trudniej ściągnąć nowe inwestycje, trudniej tworzyć nowe miejsca pracy – mówił Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

To nie jest uszczęśliwianie na siłę tymi dużymi pieniędzmi, a reagowanie na wnioski, na potrzeby, które generują samorządy, czyli reprezentanci społeczności lokalnej. Pokazują, które drogi są najpilniejsze, najbardziej utrudniają życie, które odcinają niektóre obszary, a my chcemy je łączyć pod potrzeby mieszkańców. – mówił Sekretarz Stanu MEiN Wojciech Murdzek.

Senator Krzysztof Mróz zwrócił uwagę także na potrzebę modernizacji dróg lokalnych, którymi najczęściej poruszają się mieszkańcy Dolnego Śląska.

Co już udało się zrealizować w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg?

To nie pierwszy raz, kiedy nasz region otrzymuje wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Program, od kilku lat, umożliwia nam rozbudowę dróg i rozwój naszej okolicy. Dzięki tym funduszom możemy komfortowo jeździć do pracy, a dzieci bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

  • 1 - 1
    1
  • 2 - 2
    2