W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
25 stycznia 2023

Sobota informacyjna w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców

W ramach projektu Wojewody Dolnośląskiego nr 2/14-2022/OG-FAMI pt. „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku – Etap II.” współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa, Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu organizuje cykliczne wydarzenia pn. „Sobota informacyjna”.

W wydarzeniu mogą uczestniczyć wyłącznie obywatele państw trzecich będący beneficjentami projektu, działający samodzielnie lub w obecności pełnomocnika. Warunkiem skorzystania z konsultacji konieczne jest okazanie ważnego dokumentu, potwierdzającego legalny pobyt oraz wypełnienie ankiety uczestnika projektu, która będzie dostępna na stanowisku obsługi.

W ramach wydarzenia cudzoziemcy będą mogli:

 • uzyskać ogólne informacje dotyczące legalizacji pobytu i pracy
 • uzyskać bezpłatną pomoc w zakresie przygotowania i sprawdzenia wniosku
 • uzyskać zapis na bezpłatną poradę prawną
 • uzyskać informacje o stanie sprawy złożonego wniosku
 • uzyskać informację czy karta pobytu jest gotowa do odbioru
 • uzyskać numer PIO swojej sprawy po potwierdzeniu tożsamości

(obsługa klienta będzie odbywać się w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu – Sala A, stanowisko nr 1, należy pobrać bilet z biletomatu Cudzoziemcy -> Informacja)

Podczas Soboty informacyjnej możliwe będzie również:

 • złożenie wniosku o legalizację pobytu ze szczególnym uwzględnieniem Cudzoziemców poszkodowanych w wyniku działań wojennych na Ukrainie oraz uprawnionych do ubiegania się o pobyt w celu humanitarnym (Sala A)
 • Odbiór gotowej karty pobytu (Sala B)

W celu usprawnienia obsługi Cudzoziemców, złożenie wniosku pobytowego i odbiór karty pobytu będzie możliwy po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji:

 • za pośrednictwem strony internetowej: rezerwacje.duw.pl (dotyczy odbioru karty)
 • w punkcie informacyjno-doradczym we Wrocławiu lub poprzez adres mailowy: infoopt@duw.pl, podając w tytule wiadomości hasło „SOBOTA INFORMACYJNA” (dotyczy złożenia wniosku)

Zastrzegamy, że Ilość dostępnych miejsc jest ograniczona!

Prosimy o niepobieranie tego dnia biletów innych niż na Informacje.

Najbliższa „Sobota informacyjna” odbędzie się w dniu 18 oraz 25 lutego br., o kolejnych terminach będziemy informować na bieżąco!

_____________________________________
 
  
 
 
Bezpieczna przystań.
Projekt nr 2/14-2022/OG-FAMI  pt. „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku – Etap II” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa.
Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.
 • Komunikat - Komunikat
  Komunikat