Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

19 lutego 2021

Wyjazdowe punkty szczepień w województwie dolnośląskim

Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą przyjąć szczepionki w punkcie stacjonarnym.

- Wyjazdowe punkty szczepień są dodatkowym wsparciem dla tych już funkcjonujących. W skali kraju powstało 117 dodatkowych, wyjazdowych punktów szczepień, w tym 9 na Dolnym Śląsku – mówił Kamil Woźniak, pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego ds. szczepień.-  Jednym z podstawowych założeń Narodowego Programu Szczepień jest zapewnienie dostępu do szczepień dla wszystkich, którzy wyrazili chęć zaszczepienia, również tych osób, które ze względu na stan zdrowia nie są w stanie dotrzeć do punktu.

Procedura szczepienia wyjazdowego jest identyczna, jak w przypadku szczepienia w punkcie stacjonarnym. Zespół wyjazdowy przynajmniej 15 minut po szczepieniu obserwuje pacjenta pod kątem wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych. Jeśli takie wystąpią, zespół wyjazdowy jest przygotowany, aby pomóc pacjentom w domu.

Punkty wyjazdowe uzupełniły sieć punktów populacyjnych, które mają zespoły mobilne, gotowe do szczepienia pacjentów w miejscu zamieszkania. Punkty wyjazdowe nie będą zatem zastępować zespołów mobilnych z populacyjnych punktów, a wspierać ich pracę.

Pełna procedura dotycząca działalności mobilnych punktów szczepień dostępna jest na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia.

  • Kamil Woźniak - pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego ds. szczepień - Kamil Woźniak - pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego ds. szczepień
    Kamil Woźniak - pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego ds. szczepień