Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

21 lipca 2020

#DobreWakacje – akcja MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczyna akcję #DobreWakacje. Każdego dnia do końca wakacji będzie zamieszczać na swoich kanałach internetowych informacje o wartościowych przedsięwzięciach edukacyjnych, sportowych czy kulturalnych oraz ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu. Ministerstwo będzie również przypominać o bezpieczeństwie podczas wakacji. Chce w ten sposób wesprzeć uczniów i rodziców, którzy ze względu na pandemię koronawirusa musieli zmienić lub ograniczyć swoje plany wypoczynkowe.

Akcja MEN na wakacje

Tegoroczne wakacje różnią się od tych, które są znane z poprzednich lat. Ze względu na pandemię koronawirusa nie wszyscy uczniowie mogli wyjechać na upragniony wypoczynek. Niektórzy z nich spędzają wakacje w miejscu zamieszkania, wśród swoich najbliższych. Wiele rodzin musiało także zmienić lub ograniczyć swoje plany wypoczynkowe. Dlatego też Ministerstwo Edukacji Narodowej chciałoby wesprzeć uczniów i rodziców, przekazując im informacje o ciekawych i wartościowych inicjatywach, takich jak:

  • warsztaty, zajęcia i inne działania realizowane on-line,
  • wydarzenia sportowe,
  • przedsięwzięcia kulturalne.

Ministerstwo będzie również polecać strony i serwisy internetowe, które mogą być inspiracją do zorganizowania ciekawej wycieczki czy aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. W akcji nie zabraknie także informacji związanych z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku oraz z działaniami służb ratunkowych w tym zakresie.

#DobreWakacje – gdzie szukać informacji?

Informacje o działaniach i inicjatywach skierowanych do dzieci i młodzieży oraz rodziców Ministerstwo Edukacji Narodowej będzie zamieszczać na swoich kanałach w mediach społecznościowych i na stronie internetowej z oznaczeniem #DobreWakacje.

Ministerstwo chciałoby każdego dnia przekazywać konkretną rekomendację dotyczącą serwisu internetowego, wydarzenia, zajęć on-line czy przedsięwzięcia kulturalnego.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza do regularnego odwiedzania swojej strony oraz śledzenia profili w mediach społecznościowych

 

  • #DobreWakacje – akcja MEN - #DobreWakacje – akcja MEN
    #DobreWakacje – akcja MEN