Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

XIV Karkonoskie Dni Lajtowe

Spotkanie ludzi gór, czyli XIV Edycja Festiwalu Dni Lajtowe, odbyła się w miniony weekend w Karpaczu. Wzięło w nim udział wielu czołowych wspinaczy z Polski i z zagranicy. Wśród gości był również wojewoda Aleksander Marek Skorupa.

Dni Lajtowe to cykliczne spotkania ludzi gór, członków i sympatyków Polskiego Klubu Alpejskiego, które są okazją do podsumowania kolejnych sezonów. Pierwsze spotkanie odbyło się w 2000 roku w Tychach.

Tym razem do Karpacza przyjechało wielu znakomitych wspinaczy, wśród nich min. Przemysław Piasecki,  Włodzimierz  Kierus, Ignacy Nendza, Aleksander Lwow, Adam Bielecki, Tomasz Cylka, Aleksander Zakołodny z Ukrainy, Nina Adjanin z Serbii, Teofil Vlad z Rumunii. Zdobywcy wielu najwyższych szczytów świata opowiadali o swych wyprawach. Ignacy Nendza wspominał Artura Hajzera,  który zginął w  lipcu tego roku na stoku Gaszerbrum I w Karakorum.

Podczas festiwalowych dni Denisowi Urubko, kazachskiemu wspinaczowi, himalaiście nadano Honorowe Członkowstwo  Polskiego Klubu Alpejskiego, ogólnopolskiego stowarzyszenia sportowego którego cele to min. popularyzacja alpinizmu, organizacja wypraw w góry wysokie, krzewienie kultury górskiej.  W niedzielny wieczór odbył się również panel dyskusyjny z udziałem Aleksandra Lwowa, Adama Bieleckiego, Tomasza Cylki, dr Joanny Femiak i ks. dr. Jerzego Dudy. 

  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
liczba wejść: 2197