Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

15 kwietnia 2019

Projekty Wojewody Dolnośląskiego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że rozstrzygnięto konkurs na dofinansowanie projektów wojewodów w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”. Dwa projekty Wojewody Dolnośląskiego: „Notyfikuję Powstanie Państwa Polskiego Niepodległego” oraz „Zawzięta, Zuchwała i Zaradna – Flotylla Pińska na straży Niepodległej” otrzymały rządowe wsparcie na łączną sumę 122 200 zł.

Pierwszy z nich „Notyfikuję Powstanie Państwa Polskiego Niepodległego” dotyczy uczczenia stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych z państwami, które posiadają swoje placówki na terenie Dolnego Śląska. Przewidziany jest cykl spotkań tematycznych w dolnośląskich szkołach oraz konkursy wiedzy o wzajemnych relacjach z atrakcyjnymi nagrodami. Jego zwieńczeniem będzie organizacja wielkiego wydarzenia „Nasza Wspólna Niepodległa”, na którym zaprezentowany zostanie wkład mniejszości oraz obcokrajowców w polską walkę niepodległościową w latach 1914-1921. Projekt będzie realizowany w terminie czerwiec – listopad 2019 r.

Drugi projekt Zawzięta, Zuchwała i Zaradna – Flotylla Pińska na straży Niepodległej” obejmuje organizację wydarzenia historyczno-wojskowego, który przybliży niezwykłą historię niesłusznie zapomnianej Flotylli Pińskiej w okresie II RP oraz wyjątkowy ofiarny wkład jej żołnierzy i oficerów w walkę o odzyskanie niepodległości oraz kampanię 1939 roku.  

 

 

  • Flaga Polski - Flaga Polski
    Flaga Polski