Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

22 lipca 2006

Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk uczestniczył w IV Mistrzostwach Polski w Drezynowaniu. Na stacji kolejowej w Jugowicach odbyły się zawody w jeździe drezyną na czas. W konkurencji VIP-ów wojewoda zdobył trzecie miejsce.

Wojewoda spotkał się także z Sowiogórskim Bractwem Kolejowym, którego celem jest uratowanie od zniszczenia i zapomnienia linii bystrzyckiej łączącej Świdnicę z Jedliną Zdrój. Linia nr 285 przebiega w niezwykle atrakcyjnym turystycznie miejscu, m.in. w pobliżu walimskich sztolni i zamku Grodno w Zagórzu Śląskim. Mistrzostwa w drezynowaniu narodziły się z idei udostępnienia turystom profesjonalnej kolei drezynowej i wyremontowania nieczynnej stacji kolejowej w Jedlinie.

Podczas swej wizyty w Górach Sowich wojewoda zwiedził także walimskie sztolnie. Pozostałości po prowadzonych przez Niemców od 1943 r. pracach, podczas których zginęło wielu robotników przymusowych, zostały udostępnione zwiedzającym kilka lat temu. Do dziś nie wiadomo, jakie miało być przeznaczenie podziemnych tuneli, których budowy nigdy nie zakończono.