Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

21 kwietnia 2006

Konferencja „Bezpieczny stadion”

Wojewoda Krzysztof Grzelczyk wziął udział w konferencji „Bezpieczny stadion", która odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Głównymi tematami, omawianymi podczas konferencji, było przedstawienie przez policję, wojewodów, Polski Związek Piłki Nożnej, kluby I i II ligi piłkarskiej aktualnej oceny stanu bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich. Ponadto dyskutowano o funkcjonowaniu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz przedstawiano informacje o stanie bezpieczeństwa imprez sportowych w 2005 r. i planowanych działaniach poprawy w 2006 r. w aspekcie przygotowań do Mistrzostw Świata w Niemczech oraz do organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012.

W konferencji uczestniczył Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwik Dorn, przedstawiciele Ministerstwa Sportu, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Transportu i Budownictwa, wojewodowie, Komendant Główny Policji, Komendanci Wojewódzcy Policji, przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej, przedstawiciele Ekstraklasy S.A. oraz Prezesi Klubów I i II ligi piłki nożnej.