Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

11 listopada 2005

Święto Niepodległości

Uroczystość 87. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się złożeniem wieńców przy obelisku upamiętniających walki Polaków o wolność kraju. Następnie odprawiono mszę św. w intencji ojczyzny. Ulicami Wrocławia przemaszerowała Parada Niepodległości. Na Rynku odbyła się część oficjalna uroczystości z udziałem władzy rządowej i samorządowej, służb mundurowych oraz mieszkańców miasta.
Wojewoda Stanisław Łopatowski w swoim przemówieniu w sposób szczególny oddał hołd żołnierzom z początku dwudziestego wieku, jak i bohaterom z czasów najnowszych. W dniu Święta Niepodległości, które upamiętnia również Czyn Zbrojny Polaków, łączymy się z naszymi żołnierzami w Iraku, Kosowie, Bośni i Hercegowinie. Wypełniając mandat międzynarodowej społeczności żołnierze i oficerowie Śląskiego Okręgu Wojskowego ryzykują życiem, ofiarnie pełniąc tam swą służbę.
Ponadto wojewoda w kilku słowach podziękował wszystkim za pomoc, wyrozumiałość i współpracę w ciągu trzydziestu dwóch miesięcy urzędowania na stanowisku wojewody dolnośląskiego.