Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

22 czerwca 2018

Rządowy Program "KLUB" na Dolnym Śląsku

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przedstawił podczas konferencji prasowej listę dolnośląskich klubów sportowych, które otrzymają finansowe wsparcie w ramach III edycji Rządowego Programu „KLUB”. Niemal 3 mln zł trafi do 270 klubów na Dolnym Śląsku. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele klubów, które zakwalifikowały się do programu: Koszykarskiego Klubu Oleśnica oraz Stowarzyszenia Piłkarska Akademia First Kick SM Gminy Czernica.

„Bardzo się cieszę, że rządowy program cieszył się na Dolnym Śląsku takim powodzeniem. 270 klubów sportowym otrzymało środki na dalszy rozwój dziecięcych i młodzieżowych pasji. To niezwykle cenna inicjatywa. W tym roku kwota środków na program została zwiększona i to widać również w naszym regionie. Prawie 100 klubów więcej otrzyma środki w tegorocznej edycji. Gratuluję wszystkim działaczom i przede wszystkim młodym ludziom, którym chce się chcieć i dla których sport to sposób na życie. Życzę im dalszych sukcesów” – mówi Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki III edycji Rządowego Programu „KLUB”. Program „KLUB” to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów. Beneficjentami Programu są dzieci i młodzież do 18. roku życia. Dofinansowaniem objęte są: zakup sprzętu sportowego, organizacja obozu oraz wynagrodzenie trenerów. Kwota wsparcia wynosi:

- 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,

- 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

Pierwsza edycja Programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację MSiT przeznaczyło kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw. W roku 2017 kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie działalności 3 352 klubów sportowych z terenu całej Polski. W roku 2018 na Rządowy Program KLUB przeznaczamy aż 40 mln zł. Pełne wyniki III Programu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Lista dolnośląskich klubów sportowych, które otrzymają dofinasowanie:

              1.         Akademia Sportu Victoria

2.         Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Ząbkowickie Towarzystwo Sportowe

3.         Zapaśniczy Ludowy Klub Sportowy "Zagłębie" Wałbrzych

4.         Ludowy Zespół Sportowy Korona Czernina

5.         Międzyzakładowy Robotniczy Klub Sportowy "Kuźnia" Jawor

6.         Moto-Klub Gaworzyce

7.         Uczniowski Klub Sportowy w Nowogrodźcu

8.         Uczniowski Klub Sportowy Judo Świdnica

9.         Międzyszkolny Uczniowski Klub Narciarski Pod Stróżą w Miszkowicach

10.       UKS Kamieńczyk

11.       Gminny Szkolny Związek Sportowy w Nowogrodźcu

12.       UKS "Relaks" Oborniki Śląskie

13.       Międzyszkolny Klub Sportowy Basket Chrobry

14.       MGULKS Boks Team Oława

15.       Uczniowski Klub Sportowy Szkółka Piłkarska Milicz

16.       Wołowski Klub Karate Kyokushinkai

17.       Lubiński Klub Karate Kyokushin

18.       OSIEDLOWY KLUB SPOROTWY "SOKÓŁ"

19.       KKS Polonia Wrocław

20.       Uczniowski Klub Sportowy "Olimpijczyk46"

21.       Skorpion Polkowice

22.       Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "Sowa"

23.       Stowarzyszenie Sportowe ARES

24.       Uczniowski Klub Narciarski "TRÓJGARB"

25.       Uczniowski Klub Sportowy Gryf Świdnica

26.       Uczniowski Klub Sportowy "Olimpia" Cieszków

27.       STOWARZYSZENIE KSM "ŁABSKI" SZKLARSKA PORĘBA

28.       Oleśnicki Klub Hokejowy

29.       Koszykarski Klub Oleśnica

30.       Piłkarski Klub Sportowy "TWARDY" Świętoszów

31.       Uczniowski Klub Sportowy Sprint Legnica

32.       Gminny Klub Sportowy "Tomaszów Bolesławiecki"

33.       Dolnośląska Akademia Karate we Wrocławiu

34.       ZŁOTORYJSKI KLUB SPORTOWY "GÓRNIK ZŁOTORYJA

35.       Ludowy Klub Sportowy ODRA Głoska

36.       Wojewódzki Lekkoatletyczny Klub Sportowy Wrocław

37.       Piłkarski Klub Sportowy "Lechia Piechowice"

38.       Ludowy Międzyszkolny Klub Sportowy "SFORA" Chojnów

39.       Uczniowski Klub Sportowy Szczytnik

40.       Stowarzyszenie Sportowe Odra Chobienia

41.       Stowarzyszenie Piłki Ręcznej w Oleśnicy

42.       Stowarzyszenie Sportowo Kulturalne Odrodzenie Szalejów Dolny

43.       Ludowy Klub Sportowy "DRAGON" Miszkowice

44.       Uczniowski Klub Sportowy Adrenalina Boxing Club Wrocław

45.       Stowarzyszenie Miłośników Siatkówki "OLIMP" Oborniki Śląskie

46.       GMINNE ZRZESZENIE LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE W MYSŁAKOWICACH

47.       Międzyszkolny Klub Sportowy "Wrocław"

48.       Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji i Sportu STORES

49.       Klub Sportowy Grań w Karpaczu

50.       Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy "Kwisa" Lubań

51.       UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY JUDO KĄTY WROCŁAWSKIE

52.       Klub Sportowy Samuraj Lubań

53.       Akademia Piłkarska Chojnik

54.       Ludowy Klub Sportowy "Ślęża-Ciepłowody"

55.       UKS Przemków Huta

56.       Uczniowski Ludowy Zapaśniczy Klub Sportowy Heros Czarny Bór

57.       Akademia Bramkarska Total Goalkeeping

58.       Stowarzyszenie BOKS POLONIA ŚWIDNICA

59.       Ludowy Klub Sportowy ISKRA Księginice

60.       Akademia Piłkarska MOS Karkonosze Jelenia Góra

61.       Klub Sportowy "Wichoś" Jelenia Góra

62.       UKS FA Bogatynia

63.       Akademia Piłkarska Oleśnica

64.       Ludowy Zespół Sportowy Radostów

65.       Stowarzyszenie rozwoju edukacji w Przemkowie "Pro Scholis"

66.       Ludowy Klub Sportowy „Nysa” Kłaczyna

67.       Uczniowski Klub Sportowy "Jedenastka"

68.       Klub Sportowy "Zdrój"

69.       UKS Tygrysy Strzelin

70.       Wrocławski Klub Karate Kyokushin - A. i S. Sypień

71.       Kaczawski Klub Siatkarski REN-BUT Złotoryja

72.       Stowarzyszenie Piłkarska Akademia First Kick SM Gminy Czernica

73.       Uczniowski Klub Sportowy „Kopernik”

74.       Uczniowski Klub Sportowy "Zryw"

75.       Aktywiści Społecznej Integracji BEZ BALASTU

76.       Klub Sportowy Szrenica

77.       Ludowy Kolarski Klub Sportowy Górnik Wałbrzych

78.       Uczniowski Klub Sportowy Znicz

79.       BKS RED FIGHTERS JELENIA GÓRA

80.       OGNISKO TKKF SRÓDMIEŚCIE LEGNICA

81.       MKS ŻAGIEW DZIERŻONIÓW

82.       Uczniowski Klub Sportowy Warrior Zgorzelec

83.       Gminny Związek Klubów Sportowy w Jemielnie

84.       Osiedlowy Ludowy Klub Sportowy "Piast" Wrocław - Żerniki

85.       Uczniowski Klub Kolarski Stowarzyszenie ORIENS

86.       Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Orły Czernina

87.       Ludowy Zespół Sportowy TS Zaręba

88.       Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Ludowy Klub Sportowy "Wieża" w Rudnicy

89.       EKS Kolektyw

90.       Stowarzyszenie Kultury Fizycznej LZS Skałki Stolec

91.       Centrum Karate Tradycyjnego Wrocław

92.       Klub Sportowy Zadzior Buczyna

93.       Klub Sportowy – Miejski Ośrodek Sportów Siłowych i Tężyzny Fizycznej RELAX

94.       Królewski Klub Jeździecki "Wiktoria"

95.       Sportowa Akademia Taekwon-do

96.       Uczniowski Klub Sportowy Pankracy Jelenia Góra

97.       Uczniowski Klub Sportowy TS Sparta Lubań

98.       Ludowy Klub Tenisa Stołowego ZENIT Międzybórz

99.       Klub Sportowy Hikari Oleśnica

100.     Stowarzyszenie Sportowe "Tenis Totalny"

101.     Uczniowski Klub Sportowy FA Zgorzelec

102.     UKS "Olimpijczyk" w Sosnówce

103.     SPECJALISTYCZNE OGNISKO TOWARZYSTWA KRZEWIENIA KULTURY FIZYCZNEJ "AIKIDO"

104.     MKS Swim Academy Termy Jakuba Oława

105.     Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "NEFRYT"

106.     Bolesławieckie Towarzystwo Siatkarskie Bolesławiec

107.     MLKS Sokół Lubin

108.     LKS CZARNI PRZEDWOJÓW

109.     Klub Piłkarski KP Gwarek Wałbrzych

110.     Sobócki Klub Karate Kyokushin

111.     Stowarzyszenie Nasze Krotoszyce

112.     Stowarzyszenie Gminny Klub Sportowy Warta Bolesławiecka

113.     Młodzieżowy Klub Sportowy Odra Lubiąż

114.     Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Muflon Bielawa

115.     Klub Jeździecki Jaroszówka

116.     Międzyszkolny Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "JUNIOR"

117.     Klub Sportowy REKIN w Świebodzicach

118.     Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Bór Oborniki Śląskie

119.     Uczniowski Klub Sportowy GOKiS Kąty Wrocławskie

120.     SKF KKK MAXIMUS

121.     Ludowy Zespół Sportowy Zaręba

122.     Klub Sportowy Samuraj

123.     MIEJSKI KLUB SPORTOWY "ROKITA" BRZEG DOLNY

124.     Uczniowski Klub Sportowy "Akademia Piłkarska Champions" Wrocław

125.     Terenowy Klub Sportowy Granit Strzelin

126.     Uczniowski Klub Narciarski Melafir

127.     Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Dzierżoniów

128.     Klub Sportowy "Włókniarz" Chełmsko Śląskie

129.     MLKS VICTORIA JELCZ-LASKOWICE

130.     Uczniowski Klub Sportowy Judo Tyniec Mały

131.     Klub Sportowy "Nefryt" Jordanów Śląski

132.     Uczniowski Klub Sportowy Miedziani

133.     Jeleniogórski Klub SHIDOKAN Karate

134.     Uczniowski Klub Sportowy Handball 28

135.     Klub Sportowy "Płomień"

136.     Uczniowski Klub Sportowy "Mikro" Ruszów

137.     Uczniowski Klub Sportowy Spalona

138.     Górowskie Stowarzyszenie Badmintona ,,Smecz"

139.     Uczniowski Klub Sportowy "Jastrzębie" Ruszów

140.     Klub Sportowy SET

141.     Klub Sportowy PIAST Nowa Ruda

142.     Klub Sportowy Iskra Kochlice

143.     Uczniowski Klub Sportowy AMEOLI

144.     Dzierżoniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin

145.     Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy "Odra" Oława

146.     Klub Sportowy Łomnica

147.     UKS Międzybórz

148.     Gminne Stowarzyszenie Sportowe Klubu Sportowego Długołęka 2000

149.     KSWiR PEGAZ

150.     Jeleniogórski Klub OYAMA

151.     Stowarzyszenie Ziemi Krośnickiej "Branda"

152.     Uczniowski Klub Sportowy Baszta

153.     Dolnobrzeski Klub Karate Kyokushin

154.     Uczniowski Klub Sportowy "Huragan"

155.     Karkonoski Klub Sportowy JELENIA GÓRA

156.     TKKF Ognisko "Kwisa" Świeradów-Zdrój

157.     UKS Akademia Piłki Nożnej Nowa Ruda

158.     JKS UNIA Jaroszów

159.     Klub Sportowy Pogoń Świerzawa

160.     Koszykarski Klub Sportowy

161.     Klub Sportowy "WIDAWA BIERUTÓW"

162.     Ludowo-Uczniowski Klub Sportowy "KWISA"

163.     Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Gminny Ludowy Klub Sportowy "Zamek"

164.     KS SPARTA LEGNICA

165.     Klub Sportowy PIAST

166.     Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai

167.     Ludowy Uczniowski Klub Sportowy przy Ochotniczej Straży Pożarnej i Szkole Podstawowej nr 3 w Kudowie-Zdroju

168.     Klub Sportowy "Stal"

169.     Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lubinie

170.     Stowarzyszenie Sportowe Górnik Lubin przy Związku Zawodowym Pracowników Dołowych

171.     Klub Żeglarski "Reda"

172.     LKS Polwica-Wierzbno

173.     Ślęża Sobótka Bike Academy

174.     UKS ORLICA

175.     Zakładowy Klub Sportowy Włókniarz Kudowa-Zdrój

176.     Uczniowski Ludowy Klub Sportowy " Karkonosze" w Starej Kamienicy

177.     Ludowy Klub Sportowy Pagaz Krzeszów

178.     Uczniowski Klub Sportowy Patomswim

179.     Klub Sportowy Orlik

180.     Klub Sportowy Sporting Wrocław

181.     GMINNY LUDOWY KLUB SPORTOWY "RUDAWY" JANOWICE WIELKIE

182.     Uczniowski Klub Sportowy "ZSZ Wołów"

183.     Stowarzyszenie Romów we Wrocławiu Romani Bacht

184.     Młodzieżowy Klub Sportowy Taekwon-do Bystrzyca Kłodzka

185.     Lwówecki Klub Sportowy Czarni

186.     Szkółka piłkarska Orlik Ząbkowice Sląskie

187.     GLKS Orlęta Krosnowice

188.     Szkółka Piłkarska Szczyt Boguszów- Gorce

189.     Uczniowski Klub Tańca Sportowego CORDEX

190.     MUKS MDK "Śródmieście" Wrocław

191.     Zapaśniczy Klub Sportowy "Bielawianka" Bielawa

192.     LKS Sparta Ostroszowice

193.     UKS Bierutów

194.     Klub Sportowy HUSAR

195.     "Towarzystwo Piłki Nożnej"- Ludowy Zespół Sportowy "Kometa Krzelów"

196.     Uczniowski Klub Sportowy ,,IRON BULLS” Bielawa

197.     Ludowy Uczniowski Klub Sportowy HANSU

198.     Wrocławski Klub Szachowy HETMAN

199.     Ludowy Klub Sportowy "Dąb" Mościsko

200.     Klub Sportów Wodnych "Farwater"

201.     Gminny Szkolny Związek Sportowy

202.     Klub Sportowy Racing Team Szczawno-Zdrój

203.     Klub Sportowy Ludowe Zespoły Sportowe "ISKRA" w Witkowie

204.     Klub Siatkarski Milicz

205.     Klub Sportów Walki "Gladiator"

206.     Uczniowski Klub Sportowy Orlęta Wrocław

207.     Złotostocki Klub Sportowy "Unia" Złoty Stok

208.     Ludowy Zespół Sportowy w Kościelniku

209.     Uczniowski Klub Sportowy "Olimpia-Dwójka"

210.     Akademia Piłkarska "Orlik" Łagiewniki

211.     GKS START DŁUGOŁĘKA

212.     Ludowy Uczniowski Klub Sportowy LUKS Ziemia Lubińska

213.     Integracyjny  Klub  Sportowy  "JELENIA GÓRA"

214.     MKS ORZEL LUBAWKA

215.     Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "STS Baszta" w Złotoryi

216.     MOTO-JELCZ LASKOWICE

217.     Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Czarna Góra

218.     Uczniowski Klub Sportowy SSP72 Sportakus Wrocław

219.     Uczniowski Klub Sportowy Delfinek

220.     Ludowy Klub Sportowy "Bóbr" Marciszów

221.     Towarzystwo Miłośników Chrząstawy

222.     Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Ludowy Klub Sportowy "POLONIA"

223.     Miejsko Gminny Klub Sportowy ZAMET Przemków

224.     Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka" Syców

225.     Uczniowski Klub Sportowy "SOKÓŁ" w Gaworzycach

226.     Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Młodzieżowy Klub Sportowy Miedź Legnica

227.     Klub Karate Shotokan TORA

228.     Osiedlowy Klub Sportowy Orzeł Pawłowice Wrocław

229.     BPSZ KS KACZWA

230.     Birankai Polska

231.     Klub Sportowy Delta

232.     UCZNIOWSKI KLUB SORTOWY ZORZA PĘGÓW

233.     Klub Szachowy Miedź Legnica

234.     KLUB SPORTOWY "BARYCZ" W MILICZU

235.     Klub Sportowy "LOTNIK" Wrocław

236.     KLUB SZACHOWY WIEŻA PĘGÓW

237.     Złotoryjskie Towarzystwo Tenisowe

238.     Ludowy Klub Sportowy "ZAMEK"

239.     Prochowicki Klub Sportowy Taekwon-do Champion

240.     Klub Brydża Sportowego "Miłkowice"

241.     Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji ARAWASHI

242.     Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy "ECHO"

243.     Uczniowski Klub Sportowy Międzygminny Ludowy Klub Sportowy ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie - Lądek Zdrój

244.     Uczniowski Klub Sportowy Rekin

245.     Miejsko-Gminny Ludowy Klub Szachowy w Oławie

246.     Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "VICTORIA"

247.     Klub Narciarski Wrocław

248.     STS Sokół Smolec

249.     Uczniowski Ludowy Klub Sportowy "Bursztyn"

250.     Gminny Klub Sportowy "Gromadka"

251.     Legnicki Klub Taekwon-do

252.     Kamiennogórski Klub Sportowy Olimpia Kamienna Góra

253.     STOWARZYSZENIE POZYTKU PUBLICZNEGO "KRYSZTAŁ STRONIE"

254.     LKS "Lotnik" w Jeżowie Sudeckim

255.     Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Aquarius Pływanie Synchroniczne

256.     Klub Sportowy Męcinka

257.     Uczniowski Klub Sportowy ORIENT II

258.     Klub Sportowy Ajde

259.     Miejski Klub Sportowy Karolina w Jaworzynie Śląskiej

260.     Uczniowski Klub Sportowy "Górzec"

261.     Uczniowski Klub Sportowy GIECEK Radków

262.     Uczniowski Klub Sportowy KROKUS PIECHOWICE

263.     Klub Sportowy Orzeł Ząbkowice Śląskie

264.     LKS Henrykowianka Henryków

265.     Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Gwarek Wilków"

266.     UKS "Sokołowsko"

267.     MLKS RAKOWICE

268.     Uczniowski Klub Sportowy "Libero" Bogatynia

269.     GLKS Unia Pielgrzymka

270.     Miejski Klub Sportowy Pogoń Pieszyce

 

  • Konferencja prasowa poświęcona programowi "Klub" - Konferencja prasowa poświęcona programowi "Klub"
    Konferencja prasowa poświęcona programowi "Klub"
  • Wojewoda Dolnośląski z przedstawicielami klubów sportowych - Wojewoda Dolnośląski z przedstawicielami klubów sportowych
    Wojewoda Dolnośląski z przedstawicielami klubów sportowych
  • Wojewoda udziela wywiadu - Wojewoda udziela wywiadu
    Wojewoda udziela wywiadu
  • Program "Klub" - grafika - Program "Klub" - grafika
    Program "Klub" - grafika
  • Program "Klub" - grafika - Program "Klub" - grafika
    Program "Klub" - grafika
  • Program "Klub" - grafika - Program "Klub" - grafika
    Program "Klub" - grafika