Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

02 grudnia 2017

XXIV edycja akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Finał akcji Rozpal Ciepło Bożego Narodzenia

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w uroczystym rozpoczęciu XXIV edycji akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, oraz w finale akcji Rozpal Ciepło Bożego Narodzenia w domach poszkodowanych przez nawałnice, która odbyła się w Sali Senatu PWT we Wrocławiu. Podczas inauguracji obecni byli arcybiskup Józef Kupny- Metropolita Wrocławski, oraz ks. Dariusz Amrogowicz, Dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebującym.

Tegoroczne hasło, „Miłosierdzie jest jedno”, wskazuje na miłosierdzie obecne w nauczaniu wszystkich kościołów chrześcijańskich. To szczególny wymiar miłości – solidarność z tymi, którzy mierzą się z trudnościami. To miłosierdzie przejawia się w konkretnym działaniu polegającym na niesieniu bezinteresownej pomocy.

Środki z akcji przeznaczane są na różnorodną pomoc charytatywną zarówno Caritas Diecezjalnej jak i parafialnych grup charytatywnych.  Dzięki nim dzieci z niezamożnych i potrzebujących rodzin mogą wyjechać na wakacje i ferie. W ubiegłym roku Caritas rozprowadził w Polsce blisko 2 700 000 świec.

 W tym roku 10 groszy z każdej rozprowadzonej świecy trafi do potrzebujących dzieci z Ameryki Południowej. Środki zostaną przeznaczone na dożywianie, ośrodki dziecięce i młodzieżowe oraz stypendia dla małych mieszkańców Ameryki Południowej.

Aby wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można zakupić świece, których dystrybucja odbywa się corocznie w grudniu w parafiach na terenie całego kraju. Bądź  wysłać SMS o treści SWIECA pod numer 72052 (koszt: 2,46 z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Więcej informacji na stronie www.wroclaw.caritas.pl.

 

Od października Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przeprowadzała akcję ROZPAL CIEPŁO BOŻEGO NARODZENIA w domach poszkodowanych przez nawałnice. Dzięki wielkiej ofiarności Dolnoślązaków udało się zebrać środki wystarczające na zakup 100 ton węgla dla rodzin z diecezji Pelplińskiej, które ucierpiały w sierpniowej wichurze.

Caritas Polska przekazała do połowy listopada do rozdysponowania wśród potrzebujących pomoc o łącznej wartości ponad 3 mln zł. Akcje pomocowe w diecezjach wciąż trwają.

 

  • Uczestnicy uroczystego rozpoczęcia akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” - Uczestnicy uroczystego rozpoczęcia akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”
    Uczestnicy uroczystego rozpoczęcia akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”
  • Józef Kupny- Metropolita Wrocławski podczas XXIV edycji akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” - Arcybiskup Józef Kupny- Metropolita Wrocławski podczas XXIV edycji akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”
    Arcybiskup Józef Kupny- Metropolita Wrocławski podczas XXIV edycji akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”
  • Wojewoda Dolnoślaski Paweł Hreniak podczas uroczystego rozpoczęcia akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” - Wojewoda Dolnoślaski Paweł Hreniak podczas uroczystego rozpoczęcia akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”
    Wojewoda Dolnoślaski Paweł Hreniak podczas uroczystego rozpoczęcia akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”