Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

06 listopada 2017

Rozpoczęcie programu modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w spotkaniu z mediami poprzedzającym konferencję inaugurującą rozpoczęcie programu modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej „Nowe szanse i wyzwania dla samorządów terytorialnych”. W briefingu uczestniczył Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk. Podczas spotkania Wojewoda poinformował, że od września 2018 roku do Wrocławia wraca Technikum Żeglugi Śródlądowej.

Celem konferencji było zapoznanie przedstawicieli samorządów nadodrzańskich z koncepcją i harmonogramem prac nad Programem Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej. Przedstawione zostały wstępne warianty modernizacji Odry do IV klasy żeglowności – wyniki modelowania dla odcinka Odry skanalizowanej od Kędzierzyna-Koźla do Brzegu Dolnego oraz Odry swobodnie płynącej od Brzegu Dolnego do ujścia Nysy Łużyckiej.

Konferencja była okazją do rozpoczęcia dyskusji na temat szans i wyzwań rozwojowych w przekroju lokalnym i regionalnym dla całego korytarza Odrzańskiej Drogi Wodnej.

Spotkanie odbyło się Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

 

  • Wojewoda Dolnośląski z Ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - Wojewoda Dolnośląski z Ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
    Wojewoda Dolnośląski z Ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
  • Konferencja prasowa na Politechnice Wrocławskiej - Konferencja prasowa na Politechnice Wrocławskiej
    Konferencja prasowa na Politechnice Wrocławskiej
  • Wojewoda zabiera głos podczas konferencji prasowej - Wojewoda zabiera głos podczas konferencji prasowej
    Wojewoda zabiera głos podczas konferencji prasowej