Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

24 października 2017

Świadczenie wychowawcze z wyrównaniem – wnioski tylko do końca października

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przypomina, że tylko do końca października można składać wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500 plus” z możliwością otrzymania świadczenia z wyrównaniem. Złożenie wniosku jeszcze w październiku spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia.

Natomiast złożenie wniosku później niż w październiku powoduje, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu świadczeniowego.

Pamiętaj! Do programu można dołączyć w dowolnym momencie.

Wojewoda Paweł Hreniak informuje, że według stanu na 13 października br. na Dolnym Śląsku złożono 161 404 wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy, w ramach Programu Rodzina 500+. Do tej pory wydano 111 902 decyzji administracyjnych w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego.

Przykładowo:

Jelenia Góra: liczba wniosków - 3675; liczba decyzji - 2434,

Wałbrzych: liczba wniosków - 5221; liczba decyzji - 4285,

Wrocław: liczba wniosków - 31 978; liczba decyzji - 17 864,

Legnica: liczba wniosków – 5231: liczba decyzji – 4526.

Wypełniony wniosek można złożyć osobiście,  listownie lub online – za pośrednictwem jednego z wybranych kanałów (ministerialny portal Emp@tia, stronę obywatel.gov.pl, PUE ZUS – Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną).

Szczegółowe informacje na temat składania wniosków drogą elektroniczną znajdują się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (www.mpips.gov.pl).

  • Logo Rodzina 500+ - Logo Rodzina 500+
    Logo Rodzina 500+