Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

14 września 2017

Podsumowanie Koncepcji Wojewódzkich Działań Prewencyjnych "Alfa"

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w konferencji podsumowującej projekt „ALFA” - koncepcja działań prewencyjnych ukierunkowanych na aktywność profilaktyczną w zakresie podnoszenia świadomości i kształtowania pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym. W ramach realizacji projektu do lipca 2017 roku dolnośląscy policjanci przeprowadzili ok. 6 500 spotkań z dziećmi, młodzieżą, rodzicami i pracownikami oświaty. W szkoleniach wzięło udział 235 227 dzieci i młodzieży oraz 14 637 rodziców i pracowników oświaty.

W spotkaniu wzięli udział m.in. zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.

W związku ze zdarzeniem w 2016 roku związanym z podłożeniem materiału wybuchowego we wrocławskim autobusie komunikacji miejskiej Wojewoda Dolnośląski wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu podjęli decyzję o konieczności wdrożenia na terenie całego województwa dolnośląskiego działań prewencyjnych ukierunkowanych na szeroko pojętą edukację o zagrożeniach terrorystycznych, skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

Program "ALFA" skierowany jest do dzieci i młodzieży województwa dolnośląskiego, jako realizacja założeń Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019. Kluczową kwestią dla realizacji programu jest edukacja dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa w przypadku, gdy staną się oni uczestnikami zamachów terrorystycznych. 

 • Wojewoda Dolnośląski podsumowuje projekt ALFA podczas konferencji prasowej - Wojewoda Dolnośląski podsumowuje projekt ALFA podczas konferencji prasowej
  Wojewoda Dolnośląski podsumowuje projekt ALFA podczas konferencji prasowej
 • Konferencja prasowa podsumowująca projekt "ALFA" - Konferencja prasowa podsumowująca projekt "ALFA"
  Konferencja prasowa podsumowująca projekt "ALFA"
 • Dziennikarze podczas konferencji prasowej - Dziennikarze podczas konferencji prasowej
  Dziennikarze podczas konferencji prasowej
 • Wojewoda Paweł Hreniak podczas konferencji prasowej - Wojewoda Paweł Hreniak podczas konferencji prasowej
  Wojewoda Paweł Hreniak podczas konferencji prasowej
 • Wojewoda Paweł Hreniak udziela wywiadu - Wojewoda Paweł Hreniak udziela wywiadu
  Wojewoda Paweł Hreniak udziela wywiadu
 • Wojewoda Dolnośląski odpowiada na pytania dziennikarzy - Wojewoda Dolnośląski odpowiada na pytania dziennikarzy
  Wojewoda Dolnośląski odpowiada na pytania dziennikarzy