Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

24 sierpnia 2017

Apel Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje apel Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej o informowanie rodzin o terminach składania wniosków o świadczenia wychowawcze z rządowego Programu „Rodzina 500+” na nowy okres świadczeniowy i konieczności złożenia wniosku na kolejny okres.

Przypominamy, że złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku na nowy okres w sierpniu daje gwarancję ciągłości otrzymywania świadczeń.

Informacje dotyczące nowego okresu świadczeniowego i programu „Rodzina 500 plus” można uzyskać pod numerem specjalnej infolinii Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu 71 340 64 58.

Przypominamy mieszkańcom Dolnego Śląska, że główne zasady programu „Rodzina 500+” pozostają bez zmian. W dalszym ciągu będzie to nieopodatkowane świadczenie w wysokości 500 zł, wypłacane do 18. roku życia dziecka. Nie zmieni się również kryterium dochodowe obowiązujące jedynie na pierwsze dziecko (800 lub 1 200 złotych w przypadku dziecka niepełnosprawnego).

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska skierowała w tej sprawie list do Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów miast.

List w załączniku.

  • Logo Rodzina 500+ - Logo Rodzina 500+
    Logo Rodzina 500+

Pliki do pobrania