Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

06 czerwca 2017

Dodatkowe zakazy wyprzedzania przez samochody ciężarowe

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak poinformował podczas konferencji prasowej, że od 7 czerwca 2017 roku, na dolnośląskim odcinku autostrady A4, zostają wprowadzone dodatkowe zakazy wyprzedzania przez samochody ciężarowe. W briefingu uczestniczyli: Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Wrocław Lidia Markowska oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Policji Adrian Klejner.

Stałe znaki zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe zostaną wprowadzone na odcinku pomiędzy węzłami Kostomłoty a Gościsław na obu jezdniach oraz pomiędzy węzłami Udanin a Budziszów na jezdni północnej.
Dotychczasowy zakaz obowiązuje pomiędzy Pietrzykowicami a Wądrożem Wielkim z przerwami oraz na wzniesieniach przy węźle Legnickie Pole i Lubiatów. Od jutra ten odcinek drogi zostaje uszczelniony i łączna długość ograniczeń w sumie wyniesie ponad 40 km. 
Celem wprowadzanych ograniczeń jest zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu na dolnośląskim odcinku A4, zmniejszenie liczby wypadków, zminimalizowanie powstających zatory na odcinku pomiędzy Wrocławiem a Legnicą oraz usprawnienie ruchu samochodów osobowych.

Autostrada A4 jest częścią trasy międzynarodowej E-40, leżącej w III transeuropejskim korytarzu transportowym (przebiega od portu Calais we Francji do wschodnich krańców Kazachstanu).
Zarządcą drogi w Polsce jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
A4 w Polsce rozpoczyna swój bieg w Jędrzychowicach k. Zgorzelca, gdzie łączy się z niemiecką autostradą z kierunku Drezna. A kończy się w Korczowej, na granicy z Ukrainą.
Łączna długość A4 wynosi 672 km i przebiega przez województwa dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie. W województwie dolnośląskim ma niecałe 194 km. Przebiega poprzez okolice Zgorzelca, Lubania, Bolesławca, Legnicy oraz Wrocławia.
 

 • Wojewoda Dolnośląski podczas briefingu prasowego - Wojewoda Dolnośląski podczas briefingu prasowego
  Wojewoda Dolnośląski podczas briefingu prasowego
 • Wojewoda Dolnośląski podczas konferencji prasowej przy autostradzie A4 - Wojewoda Dolnośląski podczas konferencji prasowej przy autostradzie A4
  Wojewoda Dolnośląski podczas konferencji prasowej przy autostradzie A4
 • Konferencja prasowa z udziałem Wojewody Dolnośląskiego, Dyrektor GDDKiA o. Wrocław i Naczelnika WRD - Konferencja prasowa z udziałem Wojewody Dolnośląskiego, Dyrektor GDDKiA o. Wrocław i Naczelnika WRD
  Konferencja prasowa z udziałem Wojewody Dolnośląskiego, Dyrektor GDDKiA o. Wrocław i Naczelnika WRD
 • Briefing prasowy dotyczący wprowadzenia dodatkowych zakazów wyprzedzania przez samochody ciężarowe - Briefing prasowy dotyczący wprowadzenia dodatkowych zakazów wyprzedzania przez samochody ciężarowe
  Briefing prasowy dotyczący wprowadzenia dodatkowych zakazów wyprzedzania przez samochody ciężarowe
 • Wojewoda Paweł Hreniak udziela wywiadu - Wojewoda Paweł Hreniak udziela wywiadu
  Wojewoda Paweł Hreniak udziela wywiadu
 • Samochód ciężarowy na autostradzie A4 - Samochód ciężarowy na autostradzie A4
  Samochód ciężarowy na autostradzie A4
 • Mapa odcinków A4 z zakazem wyprzedzania - Mapa odcinków A4 z zakazem wyprzedzania
  Mapa odcinków A4 z zakazem wyprzedzania