Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

31 maja 2017

"Wzmacniamy polskie rolnictwo"

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w konferencji wojewódzkiej pt. „Wzmacniamy polskie rolnictwo”. Gościem specjalnym wydarzenia był Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Zarudzki oraz Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele izb rolniczych, samorządowcy, działacze organizacji i branżowych związków rolniczych, a także rolnicy. Celem konferencji była Prezentacja Programu Działań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  na latach 2015-2019 oraz Priorytetów Ministerstwa  na rok 2017 w aspekcie Programu Działań Ministerstwa Rolnictwa  i Rozwoju Wsi  na lata 2015–2019.

Podczas briefingu prasowego, który odbył się przed konferencją wojewódzką Wojewoda Paweł Hreniak poinformował, że od czerwca, na dachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, zostaną osiedlone trzy pszczele rodziny. 

"Jestem dumny z tego, że my - jako pierwsza na Dolnym Śląsku instytucja publiczna - przyłączamy się do projektu, realizowanego zresztą w wielu miastach i stajemy się miastem przyjaznym pszczołom! Chyba nie ma nic piękniejszego niż zrównoważony rozwój miasta w połączeniu i w zgodzie z naturą. Już w czerwcu, na dachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, staną trzy ule, czyli zostaną osiedlone trzy pszczele rodziny, z czego osobiście bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że poczują się tu dobrze i będziemy mogli obserwować owoce ich ciężkiej pracy". 

 • Konferencja prasowa z udziałem Wojewody Dolnośląskiego i Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Konferencja prasowa z udziałem Wojewody Dolnośląskiego i Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  Konferencja prasowa z udziałem Wojewody Dolnośląskiego i Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 • Wojewoda Paweł Hreniak stoi przy ulach - Wojewoda Paweł Hreniak stoi przy ulach
  Wojewoda Paweł Hreniak stoi przy ulach
 • Wystąpienie Wojewody Dolnośląskiego - Wystąpienie Wojewody Dolnośląskiego
  Wystąpienie Wojewody Dolnośląskiego
 • Wystąpienie Ministra Ryszarda Zarudzkiego - Wystąpienie Ministra Ryszarda Zarudzkiego
  Wystąpienie Ministra Ryszarda Zarudzkiego
 • Konferencja wojewódzka - Konferencja wojewódzka
  Konferencja wojewódzka
 • Uczestnicy konferencji wojewódzkiej - Uczestnicy konferencji wojewódzkiej
  Uczestnicy konferencji wojewódzkiej