Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

12 maja 2017

Zabytkowe rezydencje na dziedzińcu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak i Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa prof. Małgorzata Rozbicka zapraszają na wystawę „Zabytkowe rezydencje w krajobrazie przygranicznych regionów Polski i Niemiec” na dziedzińcu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Ekspozycja zostanie udostępniona 16 maja i potrwa miesiąc.

Wystawa jest efektem współpracy polskich i niemieckich konserwatorów. Ekspozycja stanowi prezentację problemów konserwatorskich dotyczących historycznych zespołów rezydencjonalnych po obu stronach polsko-niemieckiej granicy. Ukazuje na przykładzie 96 obiektów z każdego z 3 województw i 3 krajów związkowych zarys ich powojennych losów, główne wartości oraz działania na rzecz ich zachowania i konserwacji. Przestawiona prezentacja jest efektem spotkań polskich i niemieckich środowisk konserwatorskich i dokonanej podczas nich analizy stanu zachowania zasobu zabytkowego po obu stronach granicy. Wystawę i jej katalog przygotował Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie reprezentujący polską stronę rządową i integrujący działania polskich konserwatorów. Wystawa odznaczona została złotym medalem targów w Lipsku w 2016 roku.

 

Otwarcie wystawy "Zabytkowe rezydencje w krajobrazie przygranicznych regionów Polski i Niemiec"

Dziedziniec Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu

16 maja godz. 12:00

  • Zdjęcie wystawy z ekspozycji w Lipsku - Zdjęcie wystawy z ekspozycji w Lipsku
    Zdjęcie wystawy z ekspozycji w Lipsku
  • Wystawa "Zabytkowe rezydencje w krajobrazie przygranicznych regionów Polski i Niemiec" - Wystawa "Zabytkowe rezydencje w krajobrazie przygranicznych regionów Polski i Niemiec"
    Wystawa "Zabytkowe rezydencje w krajobrazie przygranicznych regionów Polski i Niemiec"
  • Mapka Dolnego Śląska z zaznaczonymi zabytkami - Mapka Dolnego Śląska z zaznaczonymi zabytkami
    Mapka Dolnego Śląska z zaznaczonymi zabytkami