Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

28 kwietnia 2017

Wideokonferencja z udziałem Premier Beaty Szydło i Ministra Błaszczaka

Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński wziął udział w telekonferencji z udziałem Premier Beaty Szydło i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz wojewodów i komendantów wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej. Konferencja dotyczyła omówienia stanów powodziowych oraz przeglądu sił i środków będących w dyspozycji służb Wojewody. Służby na Dolnym Śląsku są w pełni przygotowane na wystąpienie zagrożeń powodziowych.

W regionie nie ma w tej chwili żadnych niepokojących zjawisk związanych z pogorszeniem pogody oraz opadami śniegu i deszczu. Wicewojewoda zwrócił się do gmin i powiatów z Dolnego Śląska o stały monitoring:

- stanów wód

- drożności cieków, przepustów, mostów

- stanu technicznego urządzeń i budowali ochrony przeciwpowodziowej

 

Samorządy mają również dokonać przeglądów zasobów w magazynach przeciwpowodziowych. Raporty z gmin i powiatów będą trafiać do Centrum Zarządzania Kryzysowego w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.

  • Wicewojewoda podczas wideokonferencji dot. zagrożenia powodziowego - Wicewojewoda podczas wideokonferencji dot. zagrożenia powodziowego
    Wicewojewoda podczas wideokonferencji dot. zagrożenia powodziowego