Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

27 kwietnia 2017

Wiosna dla zdrowia. NFZ zaprasza na badania profilaktyczne!

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza na bezpłatne badania cytologiczne oraz mammograficzne w ramach Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi oraz Populacyjnego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy.

Badania profilaktyczne w dolnośląskich placówkach będzie można wykonać w maju, nawet do godziny 22.00, a także w soboty.           

Programy profilaktyczne finansowane przez NFZ kierowane są do osób zdrowych, żeby wykryć chorobę w jej wczesnym, bezobjawowym stadium.                              

Na badania cytologiczne zapraszamy Panie w wieku 25-59 lat, które nie miały wykonanej cytologii w ciągu ostatnich trzech lat.

Na badania mammograficzne zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat.   

Wiosna, to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na to, jak ważne w zapobieganiu nowotworom są regularne badania profilaktyczne oraz zdrowy styl życia. Wykonywanie badań profilaktycznych pozwala na wczesne wykrycie zmian nowotworowych i przednowotworowych, a skuteczne metody leczenia raka szyjki macicy we wczesnym stadium umożliwiają całkowite wyleczenie. Niestety nadal wiele kobiet umiera na raka szyjki macicy. Głównym powodem jest zbyt późne wykrycie choroby.

W załączniku publikujemy listę realizatorów cytologii i mammografii w 2017 r. oraz harmonogram postoju mammobusów.                                          

  • logo Narodowego Funduszu Zdrowia - logo Narodowego Funduszu Zdrowia
    logo Narodowego Funduszu Zdrowia

Pliki do pobrania