Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

13 kwietnia 2017

Konferencja prasowa poświęcona katastrofie budowlanej w Świebodzicach

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w konferencji prasowej poświęconej katastrofie budowlanej w Świebodzicach i pomocy dla poszkodowanych mieszańców. Premier RP Beata Szydło przyznała cztery renty specjalne dla czterech osób poszkodowanych w tragedii w Świebodzicach.

Wojewoda Paweł Hreniak poinformował, że już zostały wypłacone zasiłki po 6 tys. zł dla sześciu poszkodowanych rodzin.  Wojewoda zapewnił, że po otrzymaniu wyceny kosztów remontu mieszkań komunalnych dla sześciu rodzin i wyceny kosztów akcji ratunkowej, zostanie uruchomiona rezerwa na te cele. Do tego Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu zapłaci za pogrzeby sześciu ofiar katastrofy budowlanej w Świebodzicach. Dwa miały miejsce wczoraj, pozostałe odbędą się po świętach.

Wojewoda przekazał także informację dotyczącą najbardziej poszkodowanej osoby. Ranny 14- latek jest w stanie stabilnym. Po decyzji sądu pieczę zastępczą sprawuje nad nim siostra zmarłej matki.

Podczas konferencji Wojewoda podkreślił, że jest także w stałym kontakcie z burmistrzem, przygotowany na reagowanie na każdy sygnał dotyczący potrzebnego wsparcia.

W konferencji wzięła też udział Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. 

  • Wojewoda Dolnośląski z Minister Anną Zalewską - Wojewoda Dolnośląski z Minister Anną Zalewską
    Wojewoda Dolnośląski z Minister Anną Zalewską
  • Konferencja prasowa w Świebodzicach - Konferencja prasowa w Świebodzicach
    Konferencja prasowa w Świebodzicach
  • Konferencja prasowa poświęcona katastrofie budowlanej w Świebodzicach - Konferencja prasowa poświęcona katastrofie budowlanej w Świebodzicach
    Konferencja prasowa poświęcona katastrofie budowlanej w Świebodzicach