Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

11 kwietnia 2017

"Babciu, dziadku - nie daj się oszukać"

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w briefingu prasowym inaugurującym pierwszy w Polsce, nowatorski plan działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa seniorów z udziałem ich wnucząt. Program został opracowany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu.

Działania polegają na wdrożeniu konkursu pod nazwą - „Napisz list – Babciu, dziadku – nie daj się oszukać” Konkurs skierowany jest do dla uczniów szkół podstawowych z terenu całego województwa.

„Tego typu oszustwa są jednymi z najbardziej perfidnych, ponieważ wykorzystują bezwarunkową miłość i ufność dziadków” – powiedział podczas konferencji Wojewoda Paweł Hreniak.

Główna idea tego przedsięwzięcia jest taka, aby to właśnie dzieci w ramach rozwijania własnych umiejętności napisały listy, które wyślą babci, dziadka lub innych osób starszych, samotnie funkcjonujących, mało aktywnych, które nie integrują się, na co dzień w życiu społecznym. Informacje zawarte w liście mają zawierać porady i wskazówki jak można uniknąć zagrożeń we współczesnym świecie.

Dla uczniów – zwycięzców konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody. Również nagrodą dla każdego uczestnika konkursu będzie deklaracja jego babci, czy dziadka, że nie dadzą się już oszukać.

Cele pośrednie konkursu to m.in. propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie, edukacja dzieci oraz seniorów z zakresu bezpieczeństwa osób starszych, zwracanie uwagi na kształtowanie właściwych relacji międzyludzkich i rodzinnych, a także zaangażowanie dzieci i młodzieży w twórcze działania na rzecz seniorów.

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 46 im. Polskich Olimpijczyków przy ulicy Ścinawskiej 21 we Wrocławiu (salka nad basenem, do której wchodzimy tak jak na basen).

Prace można zgłaszać do 26 maja 2017.

Prace można wysyłać pocztą na adres: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Wydział Prewencji, ul. Podwale 31-33, 50-040 Wrocław lub na adres elektroniczny: beata.borowicz@wr.policja.gov.pl, z dopiskiem „Konkurs – Bezpieczny Senior”Do prac należy dołączyć nr telefonu kontaktowego.

 

 • Wojewoda Paweł Hreniak podczas konferencji dotyczącej bezpieczeństwa seniorów - Wojewoda Paweł Hreniak podczas konferencji dotyczącej bezpieczeństwa seniorów
  Wojewoda Paweł Hreniak podczas konferencji dotyczącej bezpieczeństwa seniorów
 • Wojewoda Dolnośląski opowiada o wdrożeniu nowego programu dotyczącego bezpieczeństwa seniorów - Wojewoda Dolnośląski opowiada o wdrożeniu nowego programu dotyczącego bezpieczeństwa seniorów
  Wojewoda Dolnośląski opowiada o wdrożeniu nowego programu dotyczącego bezpieczeństwa seniorów
 • Wojewoda odpowiada na pytania dziennikarzy - Wojewoda odpowiada na pytania dziennikarzy
  Wojewoda odpowiada na pytania dziennikarzy
 • Briefing prasowy - Briefing prasowy
  Briefing prasowy
 • Plakat konkursu "napisz list - Babciu, dziadku - nie daj się oszukać" - Plakat konkursu "napisz list - Babciu, dziadku - nie daj się oszukać"
  Plakat konkursu "napisz list - Babciu, dziadku - nie daj się oszukać"
 • Deklaracja dla seniora - Deklaracja dla seniora
  Deklaracja dla seniora