Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

05 grudnia 2016

Światowej klasy centrum serwisowania silników lotniczych na Dolnym Śląsku

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w specjalnej konferencji prasowej w Warszawie. Podczas konferencji ogłoszono, że pod Środą Śląską, w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, powstanie światowej klasy centrum serwisowania silników lotniczych należących do spółki Lufthansy i General Electric.

„Wybór Środy Śląskiej jako lokalizacji wspólnej inwestycji GE i Lufthansa jest kolejnym dowodem na to, że nasz kraj jest otwarty i gotowy na przyjmowanie nowych, technologicznie zaawansowanych, projektów. Ta inwestycja będzie miała bardzo istotny wpływ na wzmocnienie sektora, który już dziś, poprzez najwyższej klasy specjalistów – inżynierów i techników lotniczych – staje się polską specjalnością” – powiedział Wicepremier Mateusz Morawiecki.
Wartość inwestycji wyniesie 250 mln euro. Powstanie ok. 500 nowych miejsc pracy. Fabryka rozpocznie działalność we wrześniu 2018 roku.

 • Konferencja prasowa w Warszawie - Konferencja prasowa w Warszawie
  Konferencja prasowa w Warszawie
 • Wojewoda Dolnośląski podczas konferencji w Warszawie - Wojewoda Dolnośląski podczas konferencji w Warszawie
  Wojewoda Dolnośląski podczas konferencji w Warszawie
 • Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak z Wicepremierem Mateuszem Morawieckim i Minister Elżbietą Witek - Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak z Wicepremierem Mateuszem Morawieckim i Minister Elżbietą Witek
  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak z Wicepremierem Mateuszem Morawieckim i Minister Elżbietą Witek