Aktualnie znajdujesz się na:
Spotkanie Wojewody Dolnośląskiego oraz Ministrów z mediami
Wojewoda Dolnośląski gospodarzem spotkania „Górna Odra dla Gospodarki Kraju”

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak był gospodarzem spotkania „Górna Odra dla Gospodarki Kraju”. Do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu udało się zaprosić m.in.: Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka, Wiceministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Jerzego Maternę, Ministra Skarbu Państwa Dawida Jackiewicza i Wiceministra Energii Grzegorza Tobiszowskiego.

Wojewoda Dolnośląski składa wieniec pod pomnikiem we Wrocławiu
Uroczystości w 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w uroczystościach w 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczestnicy zebrali się pod pomnikiem Rotmistrza Witolda Pileckiego we Wrocławiu. Była to okazja do oficjalnych przemówień, złożenia kwiatów, ale też do rozmów z uczestnikami Powstania Warszawskiego. Uroczystości zakończyła Msza Święta w intencji Powstańców Warszawskich w Kościele Garnizonowym we Wrocławiu.

Wrocław razem z NATO
Wrocław z NATO!

Czołg Leopard, Rosomak, mini strzelnica ASG, oryginał prototypu pierwszego na świecie wykrywacza min z 1941 r., pokazy musztry paradnej, dynamiczne pokazy walki, koncerty Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych – czyli „Ogólnopolskie Dni NATO – Wrocław razem z NATO”. 8-9 lipca, Plac Powstańców Warszawy - Bulwar Marii i Lecha Kaczyńskich.

Delegatury Urzędu w Jeleniej Górze i Legnicy
Rozszerzony katalog spraw do załatwienia w Delegaturach DUW w Legnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychu

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że od 1 kwietnia 2016 roku Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Legnicy, Wałbrzychu i w Jeleniej Górze obsługują klientów w poszerzonym zakresie usług. Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego czekają na klientów m.in. w sprawach legalizacji pobytu i zezwoleń na pracę.

Prezydent Andrzej Duda i Wojewoda Paweł Hreniak w Bystrzycy Kłodzkiej
Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy na Dolnym Śląsku

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Bystrzycę Kłodzką. Podczas uroczystego powitania Prezydentowi towarzyszył Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. Prezydent Andrzej Duda spotkał się m.in. z mieszkańcami Bystrzycy Kłodzkiej na rynku. O godzinie 18.00 zaplanowano drugą wizytę w Świebodzicach.

Aktualności

 • Wojewoda Dolnośląski z Wiceministrem Środowiska
  Wizyta Wiceministra Środowiska na Dolnym Śląsku

  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak towarzyszył dziś Wiceministrowi Środowiska Mariuszowi Gajdzie podczas jego pobytu na Dolnym Śląsku. Wizyta rozpoczęła się uroczystym odsłonięciem tablicy pamiątkowej w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej poświęconej śp. Tadeuszowi Kosteckiemu, byłemu pracownikowi dyrekcji, pierwszej ofiary Stanu Wojennego. Wojewoda Dolnośląski z Wiceministrem Środowiska wizytowali inwestycje na Odrze, w tym budowę stopnia wodnego w Malczycach oraz inwestycje Wrocławskiego Węzła Wodnego. Zapraszamy na fotorelację.

 • Wojewoda Dolnośląski z reprezentantami Unii Izb Łaby/Odry z Magdeburga
  "Transgraniczne działania na rzecz przywrócenia żeglugi na Odrze"

  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak był gospodarzem spotkania „Transgraniczne działania na rzecz przywrócenia żeglugi na Odrze” w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. W rozmowach wzięli udział m.in. reprezentanci Unii Izb Łaby/Odry z Magdeburga. Było to kolejne z serii spotkań, których efektem ma być powołanie Międzynarodowej Komisji Żeglugi na Odrze.

 • Wojewoda Dolnośląski z Arcybiskupem Metropolitą Wrocławskim
  Spotkanie Wojewody Dolnośląskiego z Arcybiskupem Metropolitą Wrocławskim

  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak spotkał się z Metropolitą Wrocławskim Józefem Kupnym. Arcybiskup przekazał Wojewodzie podziękowania za pomoc i zaangażowanie w organizację Dni w Diecezjach oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Hierarcha podkreślił, że: "Godne przyjęcie tak wielu gości, którzy wybrali Dolny Śląsk na czas przygotowania się do spotkania z Ojcem Świętym w Krakowie, realizacja bogatego w różne inicjatywy programu oraz zapewnienie pielgrzymom bezpieczeństwa to efekt pracy wielu osób i instytucji, wśród których nie można nie dostrzec zaangażowania, otwartości oraz życzliwości pracowników Urzędu Wojewódzkiego oraz Wojewody".

 • Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak
  Zaproszenie do programu Karta Dużej Rodziny

  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak zaprasza działające lokalnie firmy i instytucje do włączenia się do programu Karta Dużej Rodziny. Do współpracy namawiamy firmy i instytucje niezależnie od sektora, czy wielkości. Warunkiem udziału jest zapewnienie zniżek lub dodatkowych uprawnień dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny. Aby zostać Partnerem Programu wystarczy złożyć swój akces – wypełnić deklarację z propozycją oferowanych ulg.

Dane kontaktowe

 • Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1
  50-153 Wrocław
  NIP 896-100-32-45
 • Godziny pracy

  pn-pt 8:00 - 16:00
  sobota nieczynne
 • Godziny pracy Oddziału Mienia Zabużańskiego

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Godziny pracy Oddziału Paszportowego i Obsługi Klienta

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Kasa

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 15:45
  śr 8:00 - 17:45
 • Punkt fotograficzny

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Biuro Obsługi Klienta

  Informacja ogólna: 71 340 60 00
  Paszporty i cudzoziemcy: 801 43 00 86
  Dla dzwoniących z zagranicy:
  +48 717 261 585
  Infolinia DUW: 222 500 124
  Infolinia centralna: 222 500 115
  opłata za połączenie zgodna z cennikiem/taryfą operatora osoby dzwoniącej
  e-mail: info@duw.pl

  Ankieta zadowolenia Klienta

Rezerwacja wizyty
Paszporty
Informacja dla obywatela
Programy rządowe
DOLNOŚLĄSKI PORTAL INFORMACYJNY
Regionalny System Ostrzegania
Zarządzanie kryzysowe
Akty prawne
EPUAP

Powiaty i gminy