Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna
fot. DUW
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca 1951 roku w warszawskim więzieniu przy ulicy Rakowieckiej wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Ofiarami stalinowskiego reżimu zostali: ppłk Łukasz Ciepliński, mjr Adam Lazarowicz, por. Józef Rzepka, kpt. Franciszek Błażej, por. Józef Batory, Karol Chmiel i mjr Mieczysław Kawalec. Dziś w 54 rocznicę tamtych wydarzeń na wrocławskim cmentarzu Osobowickim mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska oddali hołd bohaterom walki o niepodległą Polskę. Wśród uczestników uroczystości obecny był Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

fot. DUW
Wizyta Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na Dolnym Śląsku

Odczuwamy wielki szacunek do tych, którzy walcząc o swoją ukraińską wolność, umacniają także wolność Polski - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski po sobotnim spotkaniu w Lądku Zdroju z przebywającymi w Polsce ukraińskimi żołnierzami. Prezydentowi RP podczas jego wizyty na Dolnym Śląsku towarzyszył Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

Nowy dowód osobisty od 1 marca

Od 1 marca 2015 r. będzie obowiązywał nowy wzór dowodu osobistego obsługiwany przez nowy System Rejestrów Państwowych.

Fot. DUW
Ostrzeżenia o nawałnicach, powodzi i innych zagrożeniach na ekranie telewizora i w telefonie

„Wojewoda ostrzega: w nocy porywisty wiatr” – jeśli coś nam będzie grozić, na ekranach naszych telewizorów i telefonów pojawią się podobne ostrzeżenia. Precyzyjne docieranie z komunikatami umożliwia Regionalny System Ostrzegania (RSO), który rusza 1 stycznia 2015. Obecnie usługa dostępna jest w wersji testowej.

Fot. DUW
Premier Kopacz i Kanclerz Merkel w Krzyżowej

Premier Ewa Kopacz spotkała się dziś w Krzyżowej z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Premier Kopacz i Kanclerz Merkel wzięły udział w otwarciu wystawy "Odwaga i pojednanie" przygotowanej z okazji mijającej w tym roku 25. rocznicy pojednania polsko-niemieckiego. W uroczystościach wzięli też udział m.in. Sekretarz Stanu Władysław Bartoszewski, Doradca Prezydenta RP Tomasz Nałęcz, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska oraz Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

Aktualności

 • fot. DUW
  VI sesja Rady Miejskiej w Świdnicy

  Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy w 2014r., przedstawienie i przyjęcie planu pracy Rady Miejskiej w Świdnicy oraz sprawozdanie Prezydenta Świdnicy z działalności od 27.02.2015r. To główne tematy poruszane podczas VI Rady Miejskiej w Świdnicy. Jednak najważniejszym punktem piątkowego posiedzenia było wręczenie trzech Srebrnych Medali za Długoletnią Służbę dla pracownic Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. Z rak Wojewody Dolnośląskiego Tomasza Smolarza odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP odebrały Zofia Droszczak, Beata Łozowicka oraz Dorota Cieplińska.

 • Fot: DUW
  Nowa siedziba Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Jeleniej Górze

  30 marca zostanie uruchomiona nowa siedziba Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Jeleniej Górze, w której głównie realizowane są sprawy paszportowe. Dotychczas obsługa klientów odbywała się w budynku przy ul. Wiejskiej 29. W piątek, 27 marca dotychczasowa placówka zostanie zamknięta i przeniesiona do nowej siedziby znajdującej się przy ul. Piłsudskiego 12. W związku z tym, w dniu 27 marca 2015r. jeleniogórska delegatura Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego będzie nieczynna.

 • Prawo osób do informacji

  Centralny Organ Techniczny Krajowego Systemu Informatycznego – Komendant Główny Policji (COT KSI) jest administratorem danych w rozumieniu art. 7 pkt 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, w zakresie wykorzystywania danych poprzez Krajowy System Informatyczny (KSI), przetwarzanych w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS) oraz Wizowym Systemie Informacyjnym (VIS). Każdej osobie przysługuje prawo do uzyskania wyczerpujących informacji na temat dotyczących jej danych osobowych, które są przetwarzane w zbiorach danych.

 • fot. DUW
  Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami

  W Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu zorganizowano konferencję pt: „Europa na drodze energetycznego wykorzystania odpadów i ich selektywnej zbiórki”. Dzisiejsze spotkanie było kontynuacją cyklu „śniadań biznesowych” organizowanych przez Dolnośląską Izbę Gospodarczą. W konferencji obok Wojewody Dolnośląskiego Tomasza Smolarza wzięli udział przedstawiciele dolnośląskich samorządów, świata biznesu oraz społeczność akademicka.

Zapowiedzi

Dane kontaktowe

 • Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1
  50-153 Wrocław
  NIP 896-100-32-45
 • Godziny pracy

  pn-pt 8:00 - 16:00
  sobota nieczynne
 • Godziny pracy Wydziału Mienia Zabużańskiego

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Godziny pracy Oddziału Paszportowego

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Kasa

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 15:45
  śr 8:00 - 17:45
 • Punkt fotograficzny

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Biuro Obsługi Klienta

  Informacja ogólna: 71 340 60 00
  e-mail: info@duw.pl

  Ankieta zadowolenia Klienta

Rezerwacja wizyty
Paszporty
Regionalny System Ostrzegania
DOLNOŚLĄSKI PORTAL INFORMACYJNY
Zarządzanie kryzysowe
Akty prawne
Programy rządowe
EPUAP

Powiaty i gminy