Aktualnie znajdujesz się na:
Fot. DUW
Wysokiej rangi odznaczenia państwowe dla samorządowców

25 lat temu, 27 maja 1990 roku, odbyły się w Polsce pierwsze wolne wybory do samorządów, które dały początek zmianom i prawdziwej lokalnej demokracji. Z tej okazji, w związku z obchodami Dnia Samorządu Terytorialnego, w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyła się ceremonia wręczenia wysokich odznaczeń państwowych dolnośląskim samorządowcom, byłym i obecnym szefom jednostek samorządu terytorialnego, prezydentom, burmistrzom, wójtom, starostom, radnym i sołtysom.

Fot. DUW
Premier Ewa Kopacz w Elektrowni Turów

„Mój rząd konsekwentnie realizuje politykę wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju” – powiedziała w poniedziałek premier Ewa Kopacz podczas inauguracji budowy nowego bloku energetycznego Elektrowni Turów na Dolnym Śląsku. W wizycie na Dolnym Śląsku Premier Ewie Kopacz towarzyszył Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

fot. DUW
70 rocznica zakończenia II Wojny Światowej

Spotkanie z pierwszymi mieszkańcami Wrocławia zasiedlającymi miasto w 1945 roku, msza św. w intencji ojczyzny, spotkanie z młodzieżą na wrocławskim Rynku oraz tradycyjna uroczystość na cmentarzu Żołnierzy Polskich na Oporowie. Mieszkańcy Dolnego Śląska, jak co roku pamiętali o rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. W dolnośląskich uroczystościach zorganizowanych z okazji 70 rocznicy zakończenia największego konfliktu zbrojnego w historii uczestniczył Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

fot. DUW
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Uznając, iż los nas wszystkich od ugruntowania i wydoskonalenia konstytucyi narodowej jedynie zawisł, długiem doświadczeniem poznawszy zadawnione rządu naszego wady, a chcąc korzystać z pory, w jakiej się Europa znajduje, i z tej dogorywającej chwili, która nas samym sobie wróciła; wolni od hańbiących obcej przemocy nakazów, ceniąc drożej nad życie, nad szczęśliwość osobistą, egzystencyę polityczną, niepodległość zewnętrzną i wolność wewnętrzną narodu, którego los w ręce nasze jest powierzonym […] dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic, z największą stałością ducha niniejszą konstytucyę uchwalamy”. Tymi słowami rozpoczynała się uchwalona 224 lata temu Konstytucja 3 Maja. Uroczystości rocznicowe we Wrocławiu tradycyjnie już zostały zorganizowane pod pomnikiem konstytucji przy Panoramie Racławickiej.

Fot. DUW
Uroczystości z okazji Dnia Flagi

Występ orkiestry wojskowej, uroczyste podniesienie flagi państwowej, salwa honorowa oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych. W takiej oprawie odbyły się dzisiejsze uroczyste obchody Dnia Flagi, które miały miejsce na wrocławskim Rynku. W apelu uczestniczyli między innym Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz, Dowódca Garnizonu Wrocław gen. bryg. Wojciech Lewicki, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewa Mańkowska oraz Wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl.

Aktualności

Dane kontaktowe

 • Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1
  50-153 Wrocław
  NIP 896-100-32-45
 • Godziny pracy

  pn-pt 8:00 - 16:00
  sobota nieczynne
 • Godziny pracy Wydziału Mienia Zabużańskiego

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Godziny pracy Oddziału Paszportowego

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Kasa

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 15:45
  śr 8:00 - 17:45
 • Punkt fotograficzny

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Biuro Obsługi Klienta

  Informacja ogólna: 71 340 60 00
  e-mail: info@duw.pl

  Ankieta zadowolenia Klienta

Rezerwacja wizyty
Paszporty
Regionalny System Ostrzegania
DOLNOŚLĄSKI PORTAL INFORMACYJNY
Zarządzanie kryzysowe
Akty prawne
Programy rządowe
EPUAP

Powiaty i gminy