Aktualnie znajdujesz się na: Strona główna
Fot. KPRM
Spotkanie premier Ewy Kopacz z wojewodami

Na czwartkowym spotkaniu Premier RP Ewy Kopacz oraz Ministra Administracji i Cyfryzacji Andrzeja Halickiego z wojewodami najważniejszymi poruszanymi tematami były: rola wojewodów w realizacji zadań administracji rządowej oraz kwestie naboru wniosków do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W naradzie wziął udział Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

Fot. Fotochwila.pl- Andrzej Waśków
Wizyta Prezydenta Bronisława Komorowskiego na Dolnym Śląsku

„Można się różnić, można się spierać. Ale nie wolno się nienawidzić”. Te słowa Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego Premiera III RP, znalazły się na tablicy pamiątkowej w nowo wybudowanym zespole szkolno-przedszkolnym w Tyńcu Małym. W uroczystości odsłonięcia tablicy i nadania szkole imienia Tadeusza Mazowieckiego wziął udział Prezydent RP Bronisław Komorowski. W wizycie na Dolnym Śląsku Prezydentowi towarzyszył Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

fot. DUW
Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

„Dziś rano o godzinie 5 minut 40 oddziały niemieckie przekroczyły granicę polską łamiąc pakt o nieagresji. Zbombardowano szereg miast. Za chwilę usłyszą Państwo komunikat specjalny. A wiec wojna! Z dniem dzisiejszym wszystkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy. Całe nasze życie prywatne i publiczne przestawiamy na specjalne tory, weszliśmy w okres wojny. Cały wysiłek narodu musi iść w jednym kierunku! Wszyscy jesteśmy żołnierzami! Musimy myśleć tylko o jednym, walka aż do zwycięstwa!” Ten komunikat usłyszeli w radiu 1 września 1939 roku wszyscy Polacy, po agresji Faszystowskich Niemiec na Polskę.

fot. DUW
Życzenia z okazji "Dnia Weterana"

Szanowni Weterani i Kombatanci! Pierwszego dnia września obchodzimy Dzień Weterana, który został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1997 roku, jako wyraz hołdu składanego żołnierzom walczącym o wolność i niepodległość Ojczyzny.

fot. DUW
Święto Wojska Polskiego

Pokazy sprzętu wojskowego, przemarsz jednostek reprezentacyjnych oraz koncert orkiestry wojskowej. To wszystko mogli zobaczyć wrocławianie podczas uroczystości garnizonowych zorganizowanych z okazji Święta Wojska Polskiego na Rynku w stolicy Dolnego Śląska. W obchodach wzięli udział Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz oraz Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska.

Aktualności

Zapowiedzi

Dane kontaktowe

 • Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1
  50-153 Wrocław
  NIP 896-100-32-45
 • Godziny pracy

  pn-pt 8:00 - 16:00
  sobota nieczynne
 • Godziny pracy Oddziału Mienia Zabużańskiego

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Godziny pracy Oddziału Paszportowego

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Kasa

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 15:45
  śr 8:00 - 17:45
 • Punkt fotograficzny

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Biuro Obsługi Klienta

  Informacja ogólna: 71 340 60 00
  e-mail: info@duw.pl

  Ankieta zadowolenia Klienta

Rezerwacja wizyty
Paszporty
DOLNOŚLĄSKI PORTAL INFORMACYJNY
Zarządzanie kryzysowe
Akty prawne
Program dla Odry
Programy rządowe
EPUAP

Powiaty i gminy