Get Adobe Flash player

Dolnośląski Urząd Wojewódzki Poradnik klienta Biuro Prasowe Unia Europejska
jesteś tutaj:   Strona główna Dolnośląski Urząd Wojewódzki Wydziały Wydział Polityki Społecznej Oddział Wyższych Kadr Medycznych Diagnostyka laboratoryjna Komunikat Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego:
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
Informacje podstawowe
Wojewoda
Wicewojewoda
Dyrektor Generalny
Wydziały
Delegatury Urzędu
Administracja zespolona
Inne jednostki
Przetargi, ogłoszenia
Informacje dla klientów – menu przedmiotowe załatwianych spraw
Statut, Regulamin
Dziennik Urzędowy
Zarządzenia Wojewody
Ważne instytucje
Nasze dane
Dolnośląski Urząd Wojewódzki
we Wrocławiu
Pl. Powstańców Warszawy 1
50-153 Wrocław
NIP 896-100-32-45
Jak do nas trafić?
Numer konta bankowego
Biuro Obsługi Klienta
info@duw.pl
Godziny pracy
Godziny pracy
Oddziału Paszportowego

Godziny pracy
Archiwum przedsiębiorstw

pn - pt  8:00 - 16:00



Wasze opinie
Prosimy o Państwa opinie o naszych stronach
 
 
 
Szanowni Państwo,
w trosce o podnoszenie jakości pracy DUW, uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety w celu zaspokojenia Państwa potrzeb i oczekiwań...  [więcej]

Komunikat Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego:


Komunikat Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie procedury związanej z przystąpieniem do egzaminu państwowego diagnostów laboratoryjnych, którym uznano dotychczasowe doświadczenie zawodowe i dorobek naukowy za równoważny ze zrealizowaniem programu specjalizacji

w sprawie procedury związanej z przystąpieniem do egzaminu państwowego diagnostów laboratoryjnych, którym uznano dotychczasowe doświadczenie zawodowe i dorobek naukowy za równoważny ze zrealizowaniem programu specjalizacji w zakresie:

  • laboratoryjnej genetyki medycznej,
  • laboratoryjnej immunologii medycznej,
  • laboratoryjnej transfuzjologii medycznej,
  • zdrowia publicznego,
  • zdrowia środowiskowego,
  • laboratoryjnej hematologii medycznej  


i dopuszczono ich do egzaminu państwowego /zgodnie z § 38 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 16 kwietnia 2004r. w sprawie specjalizacji i uzyskiwania tytułu specjalisty przez diagnostów laboratoryjnych /Dz. U. Nr 126, poz. 1319 /.

W celu przystąpienia do egzaminu państwowego:

diagnosta laboratoryjny, który otrzymał pozytywną decyzję w sprawie uznania mu dotychczasowego dorobku naukowego i zawodowego za równoważny ze zrealizowaniem programu właściwej specjalizacji i został dopuszczony do egzaminu państwowego w ww. dziedzinach, celem przystąpienia do egzaminu państwowego powinien złożyć do ośrodka wojewódzkiego właściwego ze względu na miejsce zatrudnienia diagnosty laboratoryjnego (zwanego dalej ośrodkiem wojewódzkim:

  1. wniosku o dopuszczenie do egzaminu państwowego; (plik do pobrania .doc)
  2. decyzję w sprawie uznania mu dotychczasowego dorobku naukowego i zawodowego za równoważny ze zrealizowaniem programu właściwej specjalizacji i dopuszczeniu go do egzaminu państwowego w przedmiotowych dziedzinach, wydaną przez Ministra Zdrowia na podstawie § 39 rozporządzenia;
  3. dokument potwierdzający wniesienie na konto Centrum Egzaminów Medycznych, opłaty za egzamin państwowy.

Ww. dokumenty składa się w terminie:
do dnia 15 lipca każdego roku dla sesji jesiennej
do dnia 15 stycznia dla sesji wiosennej.

Ośrodek wojewódzki po stwierdzeniu, że dokumenty, o których mowa powyżej, spełniają warunki formalne, przekazuje je niezwłocznie do Centrum Egzaminów Medycznych, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od ostatecznego terminu składania tych dokumentów.
Szczegółowy termin, miejsce i formę egzaminu państwowego określa w porozumieniu z Przewodniczącym Państwowej Komisji Egzaminacyjnej Dyrektor Centrum Egzaminów Medycznych
Centrum Egzaminów Medycznych przesyła osobie dopuszczonej do egzaminu, powiadomienie o miejscu i terminie składania egzaminu państwowego, nie później niż 21 dni przed datą jego rozpoczęcia.
Po zakończeniu postępowania egzaminacyjnego Centrum Egzaminów Medycznych dokumenty wraz z wydanym zaświadczeniem przesyła do wybranej przez siebie jednostki kształcącej uwzględniając miejsce zamieszkania diagnosty laboratoryjnego.
Jednostka kształcąca, do której CEM przesłał ww. dokumenty wydaje diagnoście laboratoryjnemu dyplom potwierdzający uzyskanie tytułu specjalisty.
Po wydaniu diagnoście laboratoryjnemu potwierdzającego uzyskanie tytułu specjalisty, jednostka szkoląca przesyła dokumenty do właściwego ośrodka wojewódzkiego.
Niezwłocznie po otrzymaniu dokumentów z Centrum Egzaminów Medycznych w związku z zakończeniem postępowania egzaminacyjnego ośrodek wojewódzki przesyła do Ministerstwa Zdrowia informację o osobach, które zdały egzamin państwowy.
Ministerstwo Zdrowia po otrzymaniu informacji przesyła do ośrodka wojewódzkiego dokumentację zgromadzoną w związku z procedurą uznania dotychczasowego doświadczenia zawodowego i dorobku naukowego diagnosty laboratoryjnego za równoważny ze zrealizowaniem szczegółowego programu właściwej specjalizacji i dopuszczenie diagnosty laboratoryjnego do egzaminu państwowego w przedmiotowych dziedzinach /§ 38 rozporządzenia/.
Do przeprowadzenia egzaminu państwowego po uznaniu diagnoście laboratoryjnemu dotychczasowego dorobku naukowego i zawodowego za równoważny ze zrealizowaniem programu właściwej specjalizacji, w zakresie nieuregulowanym w § 38 rozporządzenia, stosuje się w szczególności przepisy § 23 ust. 5 i 6, § 24-30, § 31 ust. 5 oraz § 32 rozporządzenia.



© Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Ostatnia modyfikacja tej strony miała miejsce dnia: 16.02.2011.

 
  Zaloguj się